DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

dgs21 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013 Dikey Geçiş Sınav sonuçlarının hala açıklanmaması öğrencileri tedirgin etmeye başladı. Yeni dönem üniversitesi kayıtları, DGS yerleştirmelerine göre 2-6 Eylül tarihlerinde yapılacak. Öğrenciler bir an önce DGS sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar.

DGS sonuçları neden gecikti?

ÖSYM tarafından yürütülen, meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri tercih süreci tamamlandı.

DGS yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hala resmi olarak açıklanmadı. ÖSYM, DGS yerleştirmelerine göre üniversite kayıtlarının 2-6 Eylül arasında yapılacağını duyurdu. DGS yerleştirme sonuçlarına göre yerleşen adayların kayıtlarından sonra DGS ek yerleştirme dönemi başlayacak.

Adaylar genelde bu yıl sınavın zor olduğunu söylediler.

Sınavının kötü geçtiğini düşünerek düşük puan bekleyen adayların puanları kat sayıların yükselmesi ile beklediğinden daha yüksek geldi. Bu nedenle de bu yıl puanların yükseleceği kesinleşti.

Sınava katılan öğrenciler sonuçların hala açıklanmamasına tepki gösteriyorlar. Sınava giren öğrenciler tepkilerini sosyal medyada paylaşıyor.

DGS ile üniversiteye devam etme hakkı kazanan adaylar eğer bir yıl ara vermeden okula devam edecek durumdalarsa kredi ve yurt başvurusunda bulunabiliyorlar.

2 yıllık okulu bittikten 1 yıl sonra herhangi bir üniversiteye yerleşen adaylar ise burs ve yurt başvurusu yapamayacaklar.

DGS ye giren öğrenciler daha fazla panik yapmasınlar DGS Sonuçları 29.08.2013 itibariyle yarın açıklanacaktır.


Bir önceki yazımız olan PTT'den Pttcell geliyor! başlıklı makalemizde avea, ptt ve Pttcell hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ