10 bin koruma memuru alınacak

10 bin koruma memuru alınacak

Muammer Gülerİçişleri Bakanı Muammer Güler, bugün 10 bin kişiyi sevindirecek bir müjde verdi. Güler 10 bin koruma memuru isdihdam edeceklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Özel Güvenlik Yasası kapsamında hassas bölgelerin korunması için 10 bin Koruma Memuru alınacağını açıkladı. Koruma memurları stad ve okul gibi bölgelerde görev yapacaklar. Yeni uygulamayla maçlarda stadlarda ve üniversitelerde çıkması muhtemel olayları kontrol altına almak üzere 10 bin Koruma Memuru alınmasının planlandığını bildirdi. Başbakan Erdoğan, ABD’de Türk gazetecilere stat ve üniversitelerdeki özel güvenlikle ilgili yeni uygulamalara gidileceğini açıklamıştı.

Muammer Güler, hassas bölgelerin korunmasını sağlamak için koruma memurları alınacağını açıkladı. Yeni alınacak koruma memurları özel eğitim alacaklar.

Yeni koruma memurları özellikle önemli koruma gerektiren Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Meclis gibi kurumlarda da görev alabilecekler. Özel koruma memurlarında 28 yaş sınırı aranacak olup, 6 aylık eğitimi sonunda göreve başlayacaklar. Konu Bakanlar Kurulunda görüşüldükten sonra meclise sunulacak.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Mehtap dedi ki:

    sevgili işkur adına yakışanı yapta bana bi işkur artık yaaa…. işbulma işkur 🙂

  2. selim dedi ki:

    askerden yeni geldim iş bulamıyorum yardımcı olrmusunz

  3. ilyas dedi ki:

    emeklilik yaşını 65 e çıkaran devlet yaş sınırı arıyor kendi bünyesi için yaşı 30 40 olanlar açmı kalsın BİZİ YÖNETENLERE SESLENİYORUM BENİM ALIN TERİMDEN YEDİĞİNİZ HER LOKMANIN HESABINI MAHŞERDE SORACAĞIM…..

BİR YORUM YAZ