2 bin sözleşmeli hemşire alınacak

2 bin sözleşmeli hemşire alınacak

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek,Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2 bin sözleşmeli hemşire alınacağının sinyallerini verdi. Şimşek “Hemşire yetersizliği tespit edilen üniversite hastanelerine 2 bin sözleşmeli hemşire pozisyonu verilecek” dedi.

2 bin sözleşmeli hemşire alınacak 

Şimşek açıklamasında bazı üniversite hastanelerinde hemşire açığı olduğunu, bu açığı sözleşmeli hemşire alımı yaparak kapatacaklarını belirtti. Hemşire açığı tespit edilen üniversite hastanelerine 2 bin adet sözleşmeli hemşire pozisyonunun verileceğini açıkladı.

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada; sağlık sektöründe üniversite hastanelerinin önemini vurguladı. Bu hastanelerin hemşire sıkıntısının giderilmesi ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacı ile yatak sayısı ve doluluk oranı, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler ve acil servislerin kapasiteleri dikkate alınarak, Sağlık Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında bir çalışma yapıldığını belirtti.

Bakan Şimşek, üniversite hastanelerin şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili çalışma kapsamında, 2013 yılında hemşire yetersizliği tespit edilen üniversitelere 657 sayılı Kanunun ilgili maddesi uyarınca 2 bin adet sözleşmeli hemşire pozisyonunun verilmesinin uygun bulunduğunu kaydetti.


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ