9 Ağustos’ta ÖMSS ve Kura Yerleştirmeleri Açıklanıyor

9 Ağustos’ta ÖMSS ve Kura Yerleştirmeleri Açıklanıyor

Memur adaylarının 11 – 20 Temmuz 2012 tarihleri arasında yaptığı tercih işlemleri sonrasında ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da yapılacak

Özürlü Memur Kadrolarına eleman yerleştirmek amacıyla Dünyada ve ülkemizde ilk kez 29 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonucu yerleştirme sonuçları 9 Ağustosta açıklanıyor. ÖSYM Başkanlığı tarafından hazırlanan ÖMSS yerleştirmeleri ve Kura çekimleri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat katılacağı bir toplantı ile 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da Ankara ATO Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

ÖMSS sürecinin son dönemecinde, 11 – 20 Temmuz 2012 tarihleri arasında memur adaylarının yaptığı tercih işlemleri sonrasında aday memurların ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacakları toplantıda açıklanacak. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan kura ile atanacak olan özürlü memur adaylarının kura çekimini bizzat başlatacak. ÖMSS’ye giren ve kuraya başvuran tüm adaylar sınav sonuçlarını aynı anda ÖSYM’nin internet adresinden (www.osym.gov.tr) öğrenebilecekler.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ile birçok Bakan ve Türkiye’nin birçok yerinden özürlü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve engellilerin de toplantıya iştirak etmeleri bekleniyor.


Bir önceki yazımız olan İşkur Aydın İş İlanları başlıklı makalemizde Aydın İş İlanları, İş İlanları ve işkur hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehnet dedi ki:

    arkadaslar sızlere bıse sorcam acaba kurayla atamalarda tercıh yapmamız gerekıyormu gerekıyorsa neye dayanarak tercıh tapmamız gerekıyor

BİR YORUM YAZ