Afet dönüşümünde görevlendirilecek 380 kişi alınacak

Afet dönüşümünde görevlendirilecek 380 kişi alınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, deprem tehlikesi altında bulunan bölgelerde risk altında bulunan binaları, bölgeleri yeniden yapılandırmak ve güçlendirmek için çalışmalar yapıyor. Bakanlık bu kapsamda afet riski altındaki alanların dönüştürülmesinde isdihdam edilmek üzere 380 sözleşmeli personel alabilecek. 26 Kasım tarihli Resmi Gazetede konuya dair mevzuat yayımlandı, ilanın da kısa bir sürede yayınlanması bekleniyor. Sözleşmeli personel alımı şartları arasında KPSS şartı bulunmuyor. KPSS sonuçları kullanılmayacağı için kurum kendisi sınav yapacak,  Detaylar için başlığa tıklayınız.  

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında görevlendirilmek üzere, 657 sayılı Kanunun sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair hükümlere bağlı kalınmaksızın sözleşmeli personel alınacak.

Bu projede görevlendirilecek olan sözleşmeli personel, 6306 sayılı Kanun kapsamındaki uygulama süresini aşmamak üzere istihdam edilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak veya yaptırılacak yazılı ve/veya sözlü sınav sonuçlarına göre çalıştırılabilecek sözleşmeli personel alınacaktır.

Alınacak sözleşmeli personel unvanları şu şekildedir:

Pozisyon Unvanı Pozisyon Sayısı
Mühendis 150
Mimar 75
Şehir ve Bölge plancısı 75
Avukat 50
Uzman 30
Toplam 380

İlan ne zaman?

26 Kasım 2012 tarihli Resmi Gazetede yer alan “Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslar Hakkında Karar” adlı esaslar, yapılacak personel alımına dair esasları belirlemektedir. Bu bir ilan metni olmamakla beraber ilan metninin ilerleyen günlerde yayımlanması bekleniyor.

Hangi bölüm mezunları başvuru yapacak?

Yukarıda belirtilen unvanlara hangi bölüm mezunlarının başvurabileceği, daha sonra yayımlanacak olan ilan metninde belirtilecektir.


Bir önceki yazımız olan TEKZEN Yapı Market İş Başvurusu 2015 başlıklı makalemizde TEKZEN açık pozisyonlar, TEKZEN başvuru formu ve TEKZEN eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ