Aile Bakanlığı 2 bin 50 personel alacak

Aile Bakanlığı 2 bin 50 personel alacak

15 Aralık Aile ve Sosyal Politikalar Denetçi Yardımcılığı Sınavları Soru ve Cevap AnahtarlarıAile Bakanlığı 2 bin 50 kişiyi isdihdam edecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan torba yasa içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na memur alımını içeren maddelerde bulunuyor. Torba yasada yer alan19 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kanuna göre, Aile Bakanlığı’na yeni kadrolar açılacak. Bakanlığın taşra teşkilatında, farklı pozisyonlarda görevlendirilecek Aile Bakanlığı personelinin sayısı yaklaşık 2 bin 50 kişiyi bulacak. Aile Bakanlığı’nın açacağı kadrolar arasında öğretmenler de bulunacak.

 Aşağıda tabloda yer alan kadrolara KPSS sonuçlarına göre atama yapılacağı açıklanmaktadır. Tabloya göre, şube müdürleri dışında, toplam 2 bin 50 kadro ihdas edildiği görülmektedir. Aile Bakanlığı’nın, memur alımı ile ilgili ne zaman ilana çıkacağı henüz bilinmiyor. Gerekli teknik çalışmaları tamamladıktan sonra kadroları, Devlet Personel Başkanlığına bildirerek, kadroların KPSS kılavuzuna eklenmesi beklenecektir. Haziran ayında yapılması planlanan KPSS yerleştirmelerine Aile Bakanlığı kadrolarının da yetişip yetişmeyeceği, ancak kurumun yapacağı açıklama ile kesinlik kazanacaktır.

Aile Bakanlığı 2 bin 50 kişi alacak 

6518 sayılı Kanunun 112 nci maddesi ve bu madde ile Aile Bakanlığına eklenen kadrolar şu şekildedir:

MADDE 112 – Ekli (3) ve (4) sayılı listelerde yer alan kadrolar ihdas edilerek 13/12/1983 tarihli ve 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararname eki (I) sayılı cetvelin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bölümüne eklenmiştir. 

Bu madde ile taşra teşkilatına ihdas edilen sosyal çalışmacı, psikolog, çocuk gelişimcisi, sosyolog ve öğretmen kadrolarına yapılacak atamalarda merkezi yönetim bütçe kanunlarında yer alan kısıtlamalara tabi tutulmadan kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik kapsamında atama yapılır. 

190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı cetvelin kurumlara ait bölümleri ile diğer ilgili mevzuatta yer alan Programcı ve Çözümleyici unvanlı kadroların sınıfı Teknik Hizmetler Sınıfı olarak değiştirilmiştir.

(4) SAYILI LİSTE

KURUMU: AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

TEŞKİLATI: TAŞRA

İHDAS EDİLEN KADROLARIN

 

SINIFI UNVANI DERECESİ SERBEST KADRO ADEDİ TUTULAN KADRO ADEDİ TOPLAM
GİH Şube Müdürü 1 112 112
SH Sosyal Çalışmacı 5 700 700
SH Psikolog 5 500 500
SH Çocuk Gelişimcisi 5 200 200
TH Sosyolog 7 500 500
EÖH Öğretmen 7 150 150
TOPLAM 2.162 2.162

Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ