BM’den Türk gençlere iş fırsatı!

BM’den Türk gençlere iş fırsatı!

'Genç Profesyonel Program' Sınavı BM, ‘Genç Profesyonel Program’ Sınavı Açıyor. Birleşmiş Milletler, Türkiye’de düzenlenecek sınavla personel alacak. BM nitelikli Türk gençlerine yönelik “Genç Profesyonel Program” sınavı ile ülkemizden de personel alacak.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yazılı açıklama ile duyurulan sınav, idari, finans, hukuki işler, enformasyon ve istatistik olmak üzere 5 meslek grubuna yönelik düzenleniyor. BM’nin personel isdihdam politikası çerçevesinde yapılacak sınav, 3 Aralık 2013’te Birleşmiş Milletler (BM) ofislerinin bulunduğu şehirlerde ve Ankara’da yapılacak.

Sınava katılmak isteyen adaylar, seyahat masraflarını kendileri karşılayarak diledikleri sınav merkezinde sınava girebilecek. Adayların sınava başvurularında meslek kategorilerine uygun lisans diploması bulunan, 32 yaşından küçük, çok iyi derecede İngilizce veya Fransızca bilen ve katılacak ülkeler listesinde yer alan ülke vatandaşı olmaları gerekiyor.

Her ülke için, her meslek grubunda en fazla 40 aday sınava kabul edilecek. Herhangi bir meslek kategorisinde 40 kişiden fazla başvuru olması halinde en iyi 40 aday, eğitim, iş tecrübesi ve dil bilgisi dikkate alınarak elenecek.

Genel ve uzmanlık soruları olmak üzere iki bölümden oluşan sınav sürecinde BM Yazmanlığı, yazılı sınavda başarılı olan adayları internet aracılığıyla yapılacak sözlü sınava davet edecek.

Sınavda başarılı olan adaylar “P-1” ve “P-2” seviyelerinde işe alınacak, istihdam edilenler BM merkezlerinin olduğu yerlerde veya Barışı Koruma Operasyonları bölümlerinde görevlendirilecek.

Bu yıl başvuru süresi iki bölümde değerlendiriliyor. Buna göre, idari, finans ve enformasyon alanlarındaki başvurular 3 Haziran – 1 Ağustos, hukuki işler ve istatistik alanlarındaki başvurular ise 8 Temmuz – 5 Eylül tarihlerinde kabul edilecek. Adaylar sınava, https://careers.un.org internet adresinden belirtilen tarihlerde online başvurularını yapabilecek.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ