DHMİ’ne 106 elaman alınacak

DHMİ’ne 106 elaman alınacak

dhmi-hava-trafik-kontroloru-alacak-760Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) çeşitli pozisyonlar için personel alımı ilanı yayımladı. DHMİ Genel Müdürlüğü giriş sınavı ile alacağı adayları asistan – stajyer hava trafik kontrolörü pozisyonlarında isdihdam edecek. Kurum sınav ile ilgili duyuruyu, Resmi Gazete’de yayınladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin Resmi Gazete’de yayınladığı duyuruya göre; sınavla görev yeri taşra olan 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 106 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü alacak. Adayların geçerlilik yılı 7-8 Temmuz 2012 tarihli KPSSP3 türünden en az 70 puan almış olması şartı aranacak. Ayrıca adayların 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olması gerekmektedir. Adaylarda aranan diğer şartlar ve başvuru koşulları, www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği’nde belirtiliyor.

Sınava girmek isteyen adaylar; genel müdürlükten veya web sitesinden (www.dhmi.gov.tr) temin edecekleri aday başvuru formunu doldurarak ve 2 Eylül 2013 tarihine kadar DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla ulaştıracak.

Sınav sonuçları www.dhmi.gov.tr adresinden duyurulacak ve kazanan adaylara yazılı tebligat yapılmayacak.

DHMİ 12 Asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 106 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ilanına buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ