DSİ, KPSS ile alacağı kadroları açıkladı

DSİ, KPSS ile alacağı kadroları açıkladı

DSİ, KPSS ile alım yapacağını duyurduDevlet kurumlarında memur alımları hızla sürüyor. Her gün bir başka kamu kurumu memur alımı yapacağı duyuruluyor. Son olarak DSİ, 2013/1 KPSS ile alım yapacağı kadroları duyurdu. DSİ’nin çeşitli pozisyonlar için duyurdu ilanında KPSS 2013/1 puanı dikkate alınacak. DSİ ‘nin duyurduğu alım yapılacak pozisyonlar arasında çeşitli branşlarda mühendisler, avukatlar, mimarlar, teknisyenler ve memurlar bulunuyor.

24 Haziran ila 3 Temmuz arasında, ÖSYM‘nin internet sitesi üzerinden 2013/1 KPSS yerleştirme işlemlerine başvurular yapılabilecek. Tıklayınız.

Kamu kurumlarından sadece Orman ve Su Bakanlığı, 2013/1 KPSS yerleştirmelerinde bulunacak kuruma ait kadroları açıkladı. Tıklayınız.

Bugün gelen diğer açıklama ise DSİ’den oldu. DSİ, 2013/1 KPSS ile alım yapacağı kadroları açıkladı. DSİ’nin açıklamasına göre, tercih kılavuzunda DSİ’ye 429 adet kadro alınacağı açıklandı.  DSİ ‘ye memur yerleştirmeleri ÖSYM tarafından yapılacaktır. ÖSYM web sayfasında güncel bilgiler takip edilmelidir.

KPSS sonucuna göre yerleştirme yapılacak olan DSİ (B) Grubu kadroları

KADRO UNVANI/ BRANŞI ADET
MÜHENDİS İNŞAAT 129
MAKİNA 17
MADEN 2
HARİTA 19
ZİRAAT 21
ÇEVRE 4
BİLGİSAYAR 4
METEOROLOJİ 6
ORMAN 2
JEOLOJİ 26
ELEKTRİK-ELEKTRONİK 3
SU ÜRÜNLERİ 1
MİMAR 9
AVUKAT 5
TEKNİKER İNŞAAT 11
HARİTA 5
TEKNİSYEN İNŞAAT 21
HARİTA 13
MAKİNA 2
ELEKTRİK 2
MEMUR İŞLETME,MUHASEBE , MALİYE
(ÖNLİSANS) 95
İNSAN KAYNAKLARI 2
BÜRO YÖNETİMİ 7
ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU 8
AMBAR MEMURU 15
TOPLAM

Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ