Gümrük Bakanlığı, 635 kadro için başvurular başladı

Gümrük Bakanlığı, 635 kadro için başvurular başladı

Memur adaylarının merakla takip ettiği memur alım ilanlarından birisi de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı. Gümrük Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı kanalıyla yayınladığı 635 kadroya ilişkin ilana başvurular alınmaya başladı. Gümrük Bakanlığı ilanı için başvuru süreci 30 Kasım ila 09 Aralık 2015 olarak belirtilmişti.

Başvuru yapan adayların katılacağı sözlü sınav 01 Şubat 2016- 03 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 635 kişilik memur kadrosuna, bugün itibariyle başvurular alınmaya başlıyor.

Gümrük Bakanlığı, 635 kadro için başvuru alıyor

Kasım ayında Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ilanında 635 memur alınacağı duyuruldu. 10’u lise mezunu olmak üzere, 75’i önlisans ve 550’si lisans mezunları toplamda 635 kadro için adayları sözlü sınava katılacak.Gümrük Bakanlığı, 635 kadro için başvurular başladı

Kadrolarda üniversitelerin ilgili bölümlerden mezun olma şartı aranıyor. Her kadro için yaş şartı arasında farklılık bulunuyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ilanında aranan şartları taşıyan adaylar www.gtb.gov.tr adresinden başvuru yapabilecek.

2014 KPSS puanının esas alınacağı başvurularda sözlü sınav puanıyla KPSS puanının aritmetik ortalaması sonucunda başarı puanı belirlenecektir.

Gümrük Bakanlığı 2014 KPSS puanıyla, merkezi tercihlerde atananların başvurusunun kabul edilmeyeceğini belirtti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ilanın tam metni için TIKLAYINIZ!

Başvurul yapmak için TIKLAYINIZ


Bir önceki yazımız olan Denizbank Personel Alımı Başvuru Sayfası 2016 başlıklı makalemizde Denizbank Genel Başvuru 2016, Denizbank İş Başvuru Formu ve DenizBank İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ