Halkbank bin 500 personel alacak

Kamu bankalarımızdan Halkbank yıl sonuna kadar toplamda bin 500 personel alımının müjdesini verdi. Yıllık kar oranlarını geçen yıllara göre büyük oranda artıran Halkbank, yeni şubeler açacağının da müjdesini verdi. 2015 İlk çeyreğinde toplam kredilerini 143 milyar liraya yükselten Halkbank, 584 milyon lira net kar elde etti. Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, bu yıl 50 şube açarak, 1.500 yeni istihdam hedeflerini açıkladı.

Halkbank, 2015 yılında bin 500 personel alacak

Hedeflerine yılın ilk çeyreği için ulaşan kamu bankası, yıl sonuna kadar da yeni açılacak şubeleriyle vatandaşların hizmetinde olmayı planlıyor. 2014 yıl sonuna göre kredilerini yüzde 6.3 artırarak 143 milyar TL’ye yükselten bankanın yılın ilk çeyrek karı 584 milyon TL olarak gerçekleşti. 2015 yılına hızlı girdiklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu şöyle konuştu:Halkbank bin 500 personel alacak

‘Yeni şubeler açacağız’

Yılsonuna kadar büyüme hedeflerinin devam ettiğini belirten Taşkesenlioğlu “Bankacılık sektörüne de katkıda bulunacak, sektörün büyümesi için de olumlu sonuçlar elde edecek, sektörünün karını koruyacak çalışmalarımız devam ediyor. Halkbank olarak paydaşlarımıza ve ülke ekonomisine olumlu katkılarda bulunacağız. Yıl sonuna kadar 50 şube daha açacağız. Böylece şube sayımız bine yaklaşacak. Ayrıca 1.500 kişiyi de işe almayı düşünüyoruz” dedi.

Halkbank’ın Balkanlar’da büyüme stratejisi doğrultusunda Sırbistan’da bankacılık faaliyetinde bulunan Cacanska Banka’nın yüzde 76.76’sının satın aldığını hatırlatan Taşkesenlioğlu “Bu sayede Türkiye-Sırbistan arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Balkanlar’daki büyümemizi bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.
Halkbankası’nda yıllık personel alımı için istenen unvanlarda eleman alımı için yazılı sınav yapılmaktadır. Sınav duyuruları, gazeteler, dergiler ve Bankanın web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Kariyerine Halkbank gibi bir finans devinde devam etmek isteyenlerin bankanın İnsan Kaynakları sayfasını takip etmelerinde yarar var.


Bir önceki yazımız olan <KKK 2015 Sözleşmeli Er Alım İlanı< başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*