İller Bankası 193 sözleşmeli personel alacak!

İller Bankası 193 sözleşmeli personel alacak!

İller Bankasına KPSS'siz personel alınacak!   İller Bankası 4B kapsamında 193 personel alacağını duyurdu. İller Bankası İller 28 inşaat, 9 harita, 5 makina, 11 elektrik, elektrik elektronik, 7 çevre, 4 jeoloji, 6 bilgisayar, yazılım mühendisliği, 12 mimar, 6 şehir plancısı, 7 hukuk, 15 işletme mezunu olmak üzere toplam 110 sözleşmeli uzman yardımcısı alımı için ilana çıktı. Adayların  en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekmektedir.

İlana başvuracak olan adayların ÖSYM tarafından 2012 ve 2013 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında Uzman Yardımcısı olarak istihdam edileceklerden İşletme mezunları için KPSS29, Hukuk mezunları için KPSS79, Teknik Uzman Yardımcısı olarak istihdam edileceklerde ise KPSS1 puan türlerinden yetmiş (70) ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Adaylar en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ayrılan kontenjanın beş (5) katı aday arasına girmelari şartı koşulmuştur. Öğrenim dalları itibariyle Giriş Sınavına katılma hakkını elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü giriş sınavına çağrılacaktır.

İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dillerinin birinden ilan tarihi itibariyle son beş yıl içerisinde YDS-KPDS-ÜDS’den 50 puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak veya ÖSYM tarafından 2012 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) yabancı dil test sınavından en az 30 doğru cevap sayısına sahip olması gerekmektedir.

İller Bankası 193 sözleşmeli personel alımı için dğer şartlar ve başvuru koşulları için ilana buradan ulaşabilirsiniz.

İŞKUR kamu memur sözleşmeli personel (4b) alım ilanı. İller bankası genel müdürlük ve yurt içi hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere uzman yardımcısı ve teknik uzman yardımcısı alımları yapacak.

2 eylül 2013 tarihinde başlayacak başvurular 17 eylül 2013 tarihinde sona erecek.

Bankaya giriş sınavı ile genel müdürlük ve yurt içi hizmet birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere uzman yardımcısı ve teknik uzman yardımcısı alınacaktır.

Yazılı sınav 05.10.2013 tarihinde Ankara/Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacaktır. Sınav sonuçlarını Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ