İnfaz koruma memuru öğrenciliğine başvuranlar dikkat!

İnfaz koruma memuru öğrenciliğine başvuranlar dikkat!

İnfaz koruma memuru öğrenciliğine başvuranlar dikkat!Adalet Bakanlığı’na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün Taşra Teşkilatına yazılı ve sözlü sınavla “İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi” alınacaktır. İnfaz koruma memuru olmak için bu ilana başvuru yapacak olan öğrencilerin taşıması gereken şartlar ilanda detaylı olarak belirtilmiştir. Cezaevlerinde infaz koruma memuru olarak görev yapacak olan bu öğrenciler başvuru koşullarını, giriş şartlarını ve diğer detaylar ilanda inceleyebilirler.

İlanın tam metni için tıklayınız. 

3015 kişilik infaz koruma memuru öğrenciliği ilanına başvuracak adaylar öncelikle detayları dikkatlice incelemelidir.

5 Ay Eğitim Yatılı Eğitim Alınacak

İnfaz koruma memuru öğrencileri hizmet öncesi eğitim kurulu tarafından belirlenen 5 aylık eğitime tabi tutulacaktır. Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ankara, Erzurum, İstanbul, Denizli ve Kahramanmaraş Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde yapılacak hizmet öncesi eğitim, zorunlu olarak yatılı şekilde sürdürülür. Bakanlık bütçesi tarafından, eğitim merkezlerinin ve yatılı tesislerinin her türlü gereksinimi, giderleri ve hizmet öncesi eğitime alınanların resmî kıyafet ve harçlıkları karşılanır.

Öğrencilere 219 Lira Harçlık Verilecek

İnfaz koruma memuru öğrencilerinin hizmet öncesi eğitimleri süresince (3000) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarda (ilan tarihi itibariyle 219,00 TL) aylık harçlık ödenecektir.

Başarısız Olan Öğrenci Alınmayacak 

Eğitim gören infaz koruma memuru adayları, eğitim süresi içinde kendilerine öğretilen konularda yazılı, sözlü ve/veya uygulamalı sınava alınacaktır. Hizmet öncesi eğitimi başarı ile tamamlayan infaz ve koruma memurluğu öğrencilerinin atamaları yapılacaktır. Başarısız olan öğrencilerin eğitim merkezi ile ilişiği kesilecektir.

Eğitimi Bitirmeyenler, Eğitim Masraflarını İki Kat Ödeyecek 

Başarısızlıkları veya sağlık durumları haricinde herhangi bir nedenle eğitimini tamamlamayanlar veya isteği ile öğrencilikten ayrılanlar, mecburi hizmet süresini tamamlamadan görevinden çekilenler ile göreviyle ilişiği kesilenlerden, kendilerine harcanan bütün giderler iki katı fazlasıyla birlikte geri alınır.

İnfaz koruma memuru öğrenciliği sınavlarında başarılı olan öğrenciler atama hakkı kazanacak. Atanan öğrenciler ise iki yıl süreyle mecburi hizmetle yükümlü olacak.

Hizmet öncesi eğitim süresini tamamlayan öğrencilerin ataması yapılacak. Ataması yapılan infaz koruma memurları da her öğretim yılı karşılığında iki yıl süre ile mecburî hizmetle yükümlü olacaklar.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. muhammed dedi ki:

    üniversite öğrencisiyim 90 puan aldım.5 ay yatılı eğitim görülecekse nasıl üniversiteye devam edebilirim

  2. Pınar dedi ki:

    Ben dört yılık kimya bölümünü bitirdim.aöf den de adalet 2.sınıf öğrencisiyim.. ben de basvurabiliyormuyum nasıl ve nerde başvurular yapılıyor bilen yardımcı olabilir mi..

BİR YORUM YAZ