Kamu Hastane Birlikleri Uzman ve Büro Görevlisi Alacak!

Kamu Hastane Birlikleri Uzman ve Büro Görevlisi Alacak!

kamu_hastane_birliklerine_1773_uzman_ve_447_buro_gorevlisi_alinacakKamu Hastane Birliklerinde görevlendirilmek üzere alınacak. Personel alımları Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu TKHK tarafından duyuruldu.

Alınması planlanan 1773 uzman ve 447 büro görevlisi Hastane Genel Sekreterliklerinde görevlendirilecekler. Uzman ve büro personeli ile ilgili usul ve esaslar açıklandı. Kamu hastane birlikleri dışarıdan da personel alabiliyor. Ancak bunun için adayların kriterlere uygun olmaları gerekiyor. Alınacak personelin hangi il- ilçelerde görev yapacağı aşağıdaki tablolarda yer alıyor.

TKHK, Hastane Genel sekreterliklerinde işe alınacak personelle ilgili detayları açıkladı. Yönergeye göre uzmanların üniversite mezunu olmaları ve 3 yıllık iş deneyimine sahip olmaları yeterli olacak. Büro görevlilerinin ise 2 yıllık yüksekokul mezunu olmaları şartı aranıyor.

KPSS‘den 70 alan adaylar açıktan atanabilirler. Ancak adayların kurum veya genel sekreterlik tarafından düzenlenen giriş sınavına tabi tutulacak. Memurlar ise kurumlarından muvafakat aldıktan sonra, genel sekreterle sözleşme imzalayarak iş başı yapacaklar.

Personele işe girişte 2 veya 4 yıllık sözleşme yapılacak. Devlet memurları ile aynı çalışma şartlarında çalışacaklar.

İşe alımlarda “Liyakat ve Ehliyet Aranmalı”

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kamu hastane birlikleri personel alımlarında, siyasi yakınlık gibi kriterler yerine ehliyet ve liyakate dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak “Kamu hastane birliklerinde uzman ve büro görevlisine olarak yapılacak istihdamda torpil gibi kriterler yerine işe uygunluğu dikkate alınmalıdır.” diye konuştu.

21.02.2013 tarih ve 1518 sayılı Üst Yazı
Bakan Onayı
Yönerge
Uzman ve Büro Görevlilerinin Birliklere Dağılımı
Hizmet Sözleşmesi


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. ENEZK dedi ki:

  Başvurular nereye yapılacak acaba ?

 2. eda dedi ki:

  Nasıl başvuruda bukunucaz lütfen onuda belirtirseniz memnun oluruz…

 3. eda dedi ki:

  nasıl ve ne şekilde başvru yapıcaz yardımcı olursanız seviniriz

 4. nur dedi ki:

  Nasıl başvuruda bukunucaz lütfen onuda belirtin teşekkürler

 5. ali dedi ki:

  nasıl ve ne şekilde başvru yapıcaz yardımcı olursanız seviniriz

 6. seda dedi ki:

  açıktan atama torpilden başka nedir ki ? ne güzel de açıklamışlar alınmalıdır-melidir diye alah aşkına kim uyuyor bu nasihatlere? kamu hastane birliklerini de torpil ağına çevirdiniz helal olsun

 7. ece ışık dedi ki:

  başvuruların nereye yapılacağı henüz açıklanmadı.çünkü açıktan alımları kurum yapabilir yada genel sekreterliklerede devredebilir.sürekli kamu hastaneleri kurumunun sitesini gezinin.alımlar oradan duyurulacaktır.ve torpile yer verilmemesi içinde kurum kendisi yazılı yada sözlü yada her ikisine tabi sınav yapacak.bilgilerinize.

  1. seda dedi ki:

   ya ne sınavı ne mülakatı 20 yıl etkili ne içtiniz arkadaşlar yok başvuru falan ağam paşam

 8. SEDA dedi ki:

  başvuruluar imama
  alımlar cuma namazından önce perşembe günü oy verirken düşünücen şimdi torpil arayın

 9. selim dedi ki:

  bence büro görevine hastane yönetim ve organizasyon bölümü öğrencileri alınmalıdır yazık bu öğrencilere sesimi duyan varmı

BİR YORUM YAZ