Orman ve Su İşleri Bakanlığı 193 personel alıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 193 personel alıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bünyesindeki açık bulunan kadrolarda isdihdam edilmek üzere 193 personel alacağını duyurdu. Adaylar 19-28 Kasım tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınav sonucuna göre merkezi yerleştirme ile belirlenecek. Alınması planlanan 193 personelin 119’u mühendis olacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına açıktan atama yoluyla alınacak personel listesi açıklandı. Bakanlığa 19-28 Kasım 2012 tarihlerinde 119 mühendis, 13 avukat, 2 mimar, 6 harita teknikeri, 9 istidlalci, 2 biyolog, 3 veteriner hekim, 2 mütercim tercüman, 1 inşaat teknisyeni, 1 ses kayıtçısı, 1 kameraman, 22 orman muhafaza memuru, 11 memur, 1 ambar memuru alınacak. Alınacak personel arasında en fazla mühendis ihtiyacı bulunuyor. Mühendislerin de 40’ı inşaat, 25’i orman, 19’u meteoroloji, 9’u jeoloji-jeofizik, 6’sı harita, 5’i ziraat, 5’i makine, 4’ü elektrik-elektronik, 2’si kimya, 2’si maden, biri de bilgisayar alanlarından alınacak. Ayrıca 1 peyzaj mimarı istihdam edilecek.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarına alınacak toplam 193 personelin 176’sı ihtiyaç olan taşrada, 17’si merkezde görevlendirilecek. Alınacak 119 mühendisin de 9’u merkez, 110’u taşrada görev alacak. Birimlere göre alınacak personelin dağılımı şöyle: Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Merkeze 1 elektrik-elektronik, 1 inşaat, 1 makine mühendisi; 2 mütercim tercüman, 1 memur (Büro Yönetimi ve Sekreterlik önlisans mezunu). Taşraya 1 inşaat ile 1 orman mühendisi, 1 peyzaj mimarı, 1 mimar, 2 biyolog, 3 veteriner hekim, 2 orman muhafaza memuru, 4 avukat.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü: Merkeze 2 elektrik-elektronik, 3 inşaat, 1 harita mühendisi; 1 mimar, 1 anbar memuru (İşletme önlisans mezunu), 1 avukat. Taşraya 1 bilgisayar, 1 elektrik-elektronik, 35 inşaat, 5 harita, 9 jeoloji-jeofizik, 2 kimya, 2 maden, 4 makine, 2 meteoroloji, 5 ziraat mühendisi; 6 harita teknikeri, 1 inşaat teknisyeni, 1 memur (İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe mezunları), 4 memur (İşletme veya Maliye önlisans mezunu), 3 avukat.

Orman Genel Müdürlüğü: Tamamı taşrada değerlendirilmek üzere 24 orman mühendisi, 20 orman muhafaza memuru, 5 memur (Adalet MYO mezunu), 5 avukat.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü: Merkezde 1 ses kayıtçısı, 1 kameraman. Taşrada 17 meteoroloji mühendisi, 9 istidlalci.


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankasına Başvuru Öncesi Bilinmesi Gereken Detaylar başlıklı makalemizde Ziraat Bankası, Ziraat Bankası eleman alımı ve Ziraat Bankası giriş sınavı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. büro yönetimi dedi ki:

  merhaba büro yönetimi mezunuyum nasıl başvuru yapıcam açıktan alıma???

 2. can dursun dedi ki:

  ben can dursun uzman cavuşluktan istifa edenlerdenim bana yardımcı olursanız memmun olurum saygılar

 3. Serra dedi ki:

  Basvuruyu nasıl yapacaz yardımcı olursanız sevinirim

 4. bulut dedi ki:

  taş tahkimatı konusunda uzman operatörüm dsi den referans verebilirim.

 5. selcuk şahin dedi ki:

  iş başvurusunda bulunmak istiyorum konya selcukluda oturmaktayım imam hatip lisesi muzunuyum

 6. ramazan dedi ki:

  naıl başvuru yapabilirim

 7. ramazan dedi ki:

  başvuruyu nasıl yaparım

BİR YORUM YAZ