PTT Memur Eleman Alımı İş Başvurusu 2014

PTT Memur Eleman Alımı İş Başvurusu 2014

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü veya bilinen kısa ismi ile PTT Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi posta kuruluşudur. 1849 yılında kurulan bu ciddi ve önemli kuruluş ülkemize hizmeti bir borç bilmekte ve her geçen gün yeni görev ve anlayışı ile karşımıza çıkmaktadır.

PTT kurumuna personel olarak atanabilmek için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlara bakılacak olursa genel olarak Mühendislik olarak atanabilmek için; Fakültelerin listelerinden belirlenmiş olan ilgili mühendislik fakültelerinden mezun olmak ve yapılacak sözlü mülakat sınavlarında başarılı olmak gerekmektedir. Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği Branşlarında alınacak olan personel eleman adayları gerekli ön koşul ve şartları yerine getirerek dil sınavlarından yeterli puanı almak gerekmektedir. Mimar olarak atanabilmek amacı ile yapılacak başvurular için aranan ön şartlar; İlgili bölümlerin mimarlık fakültelerinden ve mimarlık fakültesine denk olarak çeşitli kurumlarca tespit edilen diğer kurumlardan mezun olmak ve yapılacak sözlü mülakat sınavından başarılı olmaktır. Avukat olarak atanabilmek için aranan şartlar; İlgili

Üniversitelerin Hukuk Fakültesi Bölümünden mezun olmak, Avukatlık ruhsatnamesi sahibi olmak ve yapılacak sözlü mülakat sınavında geçerli notu almış olmaktır. Mühendislik başvuruları için KPSSP3 Puanının en az 75 olması şart olarak aranmaktadır. PTT personel eleman alımı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için PTT kuruluşu web sitesini takip edebilirsiniz.

PTT Memur Eleman Alımı İş Başvurusu 2014 için linke tıklayınız.

ptt eleman alımları 2014

 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yusuf aygün dedi ki:

    lise mezunuyum 1988 dl. B sınıfı sürücü belgem var

BİR YORUM YAZ