Sağlık Bakanlığı 3.317 sözleşmeli sağlık personeli alımı

Sağlık Bakanlığı 3.317 sözleşmeli sağlık personeli alımı

Sağlık Bakanlığı KPSS 2013/3 kadro dağılımı belli oldu.Sağlık Bakanlığı’na alınacak sözleşmeli personelin kadro dağılımı açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta duyurulan sözleşmeli personel alımının detayları açıklandı. Sözleşmeli sağlık personelleri noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek. Kuraya katılmak isteyen adaylar başvurularını başvuruları 16 Nisan – 22 Nisan 2013 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirecektir. Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri ve diğer sağlık personelleri Sağlık Bakanlığında sözleşmeli olarak görev almak için başvuru yapabilir.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında isdihdam edilmek üzere 3.317 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır….

Bu kapsamda;

a) 16 Mayıs 2013 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek kura ile 268 diş tabibi ve 129 eczacı alınacaktır. Kura başvuruları 16 Nisan – 22 Nisan2013 tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS1–PBS2) bölümünden yapılacaktır.

b) Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri ve diğer sağlık lisansiyerlerinin atanabileceği toplam 3.317 adet pozisyona ise ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme ile alım yapılacaktır. Adaylar başvurularını, 30 Nisan – 05 Mayıs 2013 tarihleri arasında http://www.osym.gov.tr/ internet sayfasında yayımlanacak tercih kılavuzundaki kurallara göre yapabilecektir.

Alımı planlanan sözleşmeli personel pozisyonlarının dağılımına ilişkin tablo şu şekildedir:kpss-saglik-bakanligi


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ