Sağlık Bakanlığı 4984 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı 4984 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığının Ve Bağlı Kuruluşlarının Taşra Teşkilatında İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Taşra Teşkilatında istihdam ederek Ortaöğretim, Ön lisans ve Lisans düzeyleri ayrı olma şartıyla sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Tercih yapabilecek kadro ve pozisyonların bulunduğu KPSS-2016/7 Tercih kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden yayınlanmaktadır.

Tercih işlemlerinin gerekçeleri şunlardır;

• Lisans düzeyi kadrolarda 2016-KPSS lisans sonucu, ön lisans ve ortaöğretim düzeyi kadrolarda 2014-KPSS ortaöğretim-ön lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.
• 2014-KPSS ortaöğretim-ön lisans sınav sonucu bulunanlardan 2016-KPSS lisans sınavına girenler, ön lisans ve ortaöğretim kadrolarını tercih edemeyecektir. Yalnızca 2016KPSS Lisans puanı ile lisans düzeyindeki kadroları tercih edebilecektir.

Adaylar 28 Ekim-03 Kasım 2016 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet adresinden, “ Tercih alanına” daha sonra KPSS-2016/7 “Tercih işlemleri” alanından, T.C. Kimlik Numarasını ve şifresini girerek tercih yapabilirler. Sağlık Fizikçisi gibi yüksek lisans mezunu adaylarının KPSS Tercih işlemlerinin başlayacağı günden önce mutlaka Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına başvuru yapmalıdır. Daha önce başvuru yapmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

Sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinde bulunan hüküm: “ Aykırı hareket edilmesi nedeniyle kurumlarca sözleşmenin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihlerinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışamazlar.”
a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,
b) Ek 4’üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,
c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, Birimle beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık çalışma şartını karşılamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3’üncü maddenin (b) veya (c) hükmü kendilerine uygulanmadan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan çalışabilirler.”

DİKKAT: Tüm ilan dataylarına

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?c0ad58c0-eaf2-4c4f-8f01-6a3a83158e17

İnternet adresinden ulaşabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Türkmenistan İşçi Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2017, İş İlanları ve İşçi Alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ