Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı

Ambulans Şoförü Alımı 2017

Sağlık bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılında 3000 personel alımı yapılacak. İşsiz olanlar ve iş arayanlar için açık pozisyona uygun şartları taşımaları durumunda başvuru yaparak acil serviste görev alma imkanına sahip olabilirler. 2017 yılı için sağlık bakanlığı ambulans şoförü alımı konusunda merak ettiğiniz bütün bilgiler sağlık bakanlığı sayfasında yer almaktadır.

Başvuru işlemi yapmak isteyenler sayfa üzerinden verilen tarihleri geçirmeden gerekli kriterlere uygun olmaları durumunda başvurularını yapabilirler. Başvuru yapacak olan kişiler için eğitim düzeyi belirlendiği şekilde teknik eleman olarak yapılabileceği gibi yeterli başvuru sağlanmaması durumunda lise düzeyinde de alım yapılacağı belirtildi.

2017 Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımları

Acil servise bağlı olarak çalışacak ehliyeti olan personel alımı yapılacak. Sağlık bakanlığı 2017 yılı için alım yapılacak personeller için açık pozisyonları açıklamaya başladı. Özellikle farklı iller için yapılacak alımlarda ehliyeti olan ve gerekli eğitim düzeyine sahip olan kişiler arasından yapılacak seçimler ile işsizlerin iş sahibi olması sağlanacak.

Şoför olarak çalışmak isteyenler için acil servis ambulans şoförü ilanı sayesinde çok sayıda işsiz için iş umudu doğdu.

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımında Gerekli Kriterler

  • Başvuru yapacak olan kişilerin en az iki yıl B sınıfı ehliyet sahibi olması gerekir.
  • Psikoteknik raporu gerekli olan ilana başvurmak isteyenlerinde son bir yıl içinde almış oldukları belgeyi de sunmaları gerekir.
  • Gerekli eğitimleri almış olmaları gerektiği gibi özellikle yeterli talep sağlanamaması durumunda ambulans şoförü personel alımı için lise mezunu olanların başvuruları da değerlendirme alınacaktır.
  • Farklı iller için alım yapılacağından bu konuda dikkatli olunması ve seyahat engelinin olunmaması halinde başvuru yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan PTT 1750 Personel Alacak başlıklı makalemizde ptt 1750 personel alımı, ptt dağıtıcı alımı 2017 ve PTT Gişe ve Büro Görevlisi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ