SGK İş ve Meslek Danışmanı alacak

SGK İş ve Meslek Danışmanı alacak

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Meclise sevkedildi. Yasa tasarısında SGK bünyesinde görevlendirilmek üzere çok sayıda iş ve meslek danışmanları alınacağına dair madde bulunuyor. Tasarı yasalaştığında 2010 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünde 70 puan alanlar başvuru yapabilecek.

Ancak neden 2012 yılında yapılan KPSS sonuçlarına göre başvuru yapılmayacağı bilinmiyor. Hiç olmazsa şuan geçersiz sınav sonuçlarının kullanılması öngörülürken geçerli olan 2012 yılı KPSS sonuçları da kabul edilmeliydi. Aşağıda yasa tasarısındaki ilgili madde yere alıyor.

Tasarının geçici 3 üncü maddesine göre 27/6/2012 tarihi itibariyle İş ve Meslek Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olanlardan, İş ve Meslek Danışmanı pozisyonunda isdihdam edilmek için ilgili mevzuatında öngörülen koşullarla, KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünde 10.7.2010 ve 11.07.2010 tarihlerinde yapılan sınavlara girmiş ve en az 70 puan alanlar bu maddenin yayımı tarihinden itibaren 20 gün içerisinde yazılı olarak müracaat edenler Kurum tarafından belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde boş bulunan İş ve Meslek Danışmanı pozisyonlarına atanır.

11/6/2012 tarihli İş ve Meslek Danışmanı alım ilanına istinaden yapılan yerleştirme sonucuna göre isdihdam edilen İş ve Meslek Danışmanlarından bu pozisyonlarda 1/11/2012 tarihi itibariyle çalışmakta olanların söz konusu yerleştirme işlemleri ve atanmalarına ilişkin hakları saklıdır. İlgili mevzuat ve sözleşmelerinde yer alan hükümler çerçevesinde bunların isdihdamına devam olunur.

SGK Merkez Teşkilatında İhdas Edilen Kadro Listesi

GİH Başkanlık Müşaviri 10 Adet

GİH Şube Müdürü 9 Adet

GİH Sosyal Güvenlik Uzmanı 250 Adet

GİH Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı  200 Adet olmak üzere 469 Adet

SGK Taşra Teşkilatında İhdas Edilen Kadro Listesi

GİH Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 1750 Adet

GİH Memur 1750 Adet olmak üzere 3500 Adet memur alınacaktır. 

 


Bir önceki yazımız olan TEKZEN Yapı Market İş Başvurusu 2015 başlıklı makalemizde TEKZEN açık pozisyonlar, TEKZEN başvuru formu ve TEKZEN eleman alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ