T.C. Kampala Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alımı 2014

T.C. Kampala Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Alımı 2014

T.C. Kampala Büyükelçiliği Türk uyruklu sözleşmeli sekreter alımı 2014 yılı adaylarda aranan genel nitelikleri T.C. Dış işleri Bakanlığı Resmi sitesi tarafından belirtilmektedir.

Adaylarda bulunan genel özelliklere bakılacak olursa, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibari temel alınmak sureti ile 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise mezunu ve bu okullara eşdeğer olan ve bu durumun Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış olan yabancı okullardan biri olmak, Kamu Haklarından yoksun bulunmamak, Ağır hapis cezası hükmü gitmemiş veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olunsa dahi zimmet, ihtilas, hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanmak gibi yüz kızartıcı bir eylemden dolayı hapis cezası hükmü giymemiş olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak, çok yüksek derecede İngilizce ve Türkçe bilgisine hâkim olmak, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek ve sağlık kurumlarından gerekli sağlık belgelerini almış olmak adaylar için şart koşulan hükümlerdir.

Adaylar için istenen başvuru şartları ise Dış işleri Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Bu belgeler ise, sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, özgeçmişini belirten belge, Türk pasaportunun aslı veya onaylı işlem görmüş sayfalarının fotokopileri, Son mezun olunan okulun diploma fotokopisi ve aslı, erkek adaylar için askerliğini tamamladığına dair terhis belgesi ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 tane renkli vesikalık fotoğraftır.

 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Doğuş Yayın Grubu, Doğuş Yayın Grubu iş başvurusu ve NTV İş Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ