Tapu Kadastroya Çağrı Merkezi Kuruluyor

Tapu Kadastroya Çağrı Merkezi Kuruluyor

Tapu Kadastroya Çağrı Merkezi KuruluyorTapu için telefonla randevu dönemi başlıyor. Tapu işlemlerini yaptırmak isteyenlere büyük kolaylık getiriliyor. Yeni uygulamayla randevu alarak uzun kuyruklara girmeye gerek kalmayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tapu işlemleri sırasında oluşan yoğunluktan kaynaklanan gereksiz beklemeleri önlemek için harekete geçti. Daha önce internetten randevu uygulaması başlatılan tapu işlemlerinde şimdi de telefonla randevu sistemi devreye giriyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak olan sistemle tapu işlemi yapmak isteyenler, randevu alarak gereksiz zaman kaybından etkilenmeyecek. Tapu için kurulacak çağrı merkezi, tapuyla ilgili birimleri de kapsayacak. Çağrı merkezini arayanlar işlemler için gerekli olan evraklar hakkında önceden bilgi alabilecek. Böylece yaşanan sıkıntılar anında tespit edilecek. Tapu çağrı merkezinin yılsonuna kadar hizmete girmesi bekleniyor. Bu hizmeti sunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü istihdama da katkı sağlayacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, tapu işlemlerinde birçok yeni uygulamanın başladığını söyledi. Güney, “Çağdaş kamu yönetimi anlayışının en önemli hedeflerinden biri de vatandaşın memnuniyetinin sağlanmasıdır. Bu hedefle oluşturulan çağrı merkezi ile vatandaşların evlerinden telefonla randevu alması mümkün olacak.” dedi.

Güney, “Vatandaşların tapu müdürlüklerinde beklemeleri önlenecek, tapu müdürlüklerinin önündeki yığılmalar önlenecek. Vatandaşlar taleplerini ve önerilerini çağrı merkezi aracılığıyla kuruma iletebilecekler, iş ve işlemleri ile ilgili bilgileri rahatlıkla edinebilecekler.” diye konuştu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü çağrı merkezi alımları için ilana çıktığında sayfamızdan sizlerle paylaşacağız.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Coşkun DAL dedi ki:

    eksatrik pres üzerinde 12 yıllık deneyimim var E sınıfı ve G sürücü belgem var iş arıyorum toplam kalite cevre egtimi iş ci sağlıği ve iş güvenliği ilk yardım vb gibi sertifikalarım var

BİR YORUM YAZ