TSK 3 bin lira maaşla sözleşmeli er alacak!

TSK 3 bin lira maaşla sözleşmeli er alacak!

TSK 3 bin lira maaşla sözleşmeli er alacak!Türk Silahlı Kuvvetleri, kadrosunu genişletme çalışmaları yapıyor. Artan personel ihtiyacını gidermek üzere muvazzaf (daimi) ve sözleşmeli çalıştırılmak üzere subay, astsubay, uzman çavuş ve sözleşmeli er alımı yapacak. Belirtilen kadrolarda istihdam etmek üzere alacağı personel için sınav düzenleyecek. İhtiyaç duyulan kadrolar için kadın ve erkek personel alacak. TSK sözleşmeli erlere, operasyon tazminatıyla aylık bin 600-3 bin lira maaş ödeyecek. 7 yıllık görevini tamamlayan personelin TSK’dan ayrılması durumunda ise 60 bin liraya yakın tazminat ödenecek.

Başvuracak adayların, muvazzaf ve sözleşmeli subay kadrolara başvurabilmek için, bazı mühendislik dalları ile ekonomi, hukuk, edebiyat, tarih, matematik, kamu yönetimi, uluslar arası ilişkiler, sosyoloji, psikoloji ve yabancı diller gibi çeşitli branşlarda dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunu olması gerekiyor.

Konu ile ilgili detaylı bilgiler 26 Mart 2013 tarihine kadar, “www.kkk.tsk.tr” adresinde yer alıyor. Başvuru koşullarına haiz adayların ön başvuru formunu doldurarak işlemlerini online olarak yapması gerekmektedir. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla da, en az iki yıl süreli meslek yüksekokulu veya dört yıl süreli fakülte/yüksekokul mezunları arasından da adli tıp teknikerliğinden ağaç işlerine, ağız diş sağlığından büro hizmetleri ve yönetici asistanlığına, yaşlı bakımından yat işletmeye kadar onlarca farklı branşta personel alacak.

Muvazzaf astsubaylık için 13 Şubat-15 Mart 2013 tarihleri arasında “www.kkk.tsk.tr” adresinden ön bşvuru yapılabilecek.

 Sözleşmeli erlerin görev yerleri değişiyor

TSK, uzman çavuş olarak da personel alacak. Bu adayların 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmaları, müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olan, en az lise ve dengi okul mezunu olmaları gerekmektedir. Uzman çavuş olmak isteyen adaylar, ön başvurularının ardından 22 Mart 2013 tarihine kadar yapılacak sınavlara alınacak.

Hakkari’de görevlerini sürdüren sözleşmeli erler, bundan sonra Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli ve Van illerinde de görevlendirilecek.

Sözleşmeli erlerin istihdam alanları da genişletildi. başvuracak adayların, bundan böyle piyade, bakım, aşçı, iş makinesi işletmeni, hafif/ağır araç sürücüsü, elektrik ve güç kaynakları operatörü, ekmek pişirici, sıhhiye elemanı, köpek eğiticisi, sıhhi tesisatçı, kaloriferci, bilgisayar işletmeni sınıf ve branşları da eklendi.

Sözleşmeli er olabilmek için en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamak gerekmektedir. Başvuruda bulunacakların, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Halen askerlik vazifesini yapanlar da müracaatta bulunabilecek.

Sigortalı olarak görevlendirilecek olan sözleşmeli erler, her yıl 45 gün izin alma hakkı bulunacak. Ocak 2013 itibarıyla bin 600-3 bin lira arasında maaş alan sözleşmeli erler, 7 yıl görev yaptıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ayrılmaları halinde 60 bin TL‘ye yakın tazminat alabilecek.


Bir önceki yazımız olan Makro Marketleri İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde Makro Market Ankara İş Başvurusu, Makro Market Eleman Alımı ve Makro Market İş Başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  KKK lise mezunu bir bayan alimi varmi 01.05.1989
  dogumluyum adim merve ozden 1.69 boyunda 54 kiloyum

  1. Fuat dedi ki:

   mervecım jandarmada havada denızde olabılıyosun

 2. hüseyin mençuk dedi ki:

  lise mezunuyum 1.70 boyundayım 65 kiloyum askerlik birdaha yapmayı istediğim için başvuruda bulunuyorum…

 3. gürkan başaran dedi ki:

  uzman er başa nasıl kayıt olabilirim bana başvuru sayfasını gönderirseniz sevinirim

 4. gürkan başaran dedi ki:

  askerden geleli bu ayın 8 de 3 yıl olacak 23 yaşındayım sayfayı bulamıyorum kayıt olup paralı er başa gitmek istiyorum

 5. DURAN YILMAZOĞLU dedi ki:

  adanalıyım askerliğimi şırnakta yaptım tim de görev yaptım g3 kanas kullandım gönüllüyüm

 6. İbrahim dedi ki:

  20 Yaşındayım 170 boyunda 50 kiloyum lise 2 terkim askerliğimi sözleşmeli olarak bi şekilde değerlendirmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

BİR YORUM YAZ