Vakıf Katılım Bankası geliyor

Türk finans sektörüne yeni banka daha geliyor. Günümüzde faizsiz bankacılık olarak tanımlanan Katılım Bankalarına olan ilgi devlet bankalarının daha bu sektöre adım atmasına neden oldu. Kamu bankalarından Ziraat Bankasından sonra Vakıfbank’ta Katılım Bankası açma kararı aldı. Vakıf Katılım Bankası açılışına ilişkin sürecin başlaması için BBDK başvurusu yapıldı BBDK Vakıf Katılım Bankası açılışına onay verdi. Vakıfbank Katılım Bankası açılışı ile birlikte binlerce gence yeni iş kapısı açılacak. Katılım Bankası için personel alımları duyurulacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), çeşitli vakıflar tarafından 300 milyon dolar sermayeli Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’nin kurulmasına izin verdi.Vakıf Katılım Bankası geliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) Vakıf Katılım Bankası A.Ş. adlı yeni bir katılım bankası kurulmasına izin veren kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kararda, kurucu ortaklar Mazbut Vakıflar Adına T.C Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bayezid Han-ı Sani (II. Bayezit) Vakfı, Mahmud Han-ı Evvel bin Mustafa Han (I. Mahmut) Vakfı, Mahmud Han-ı Sani bin Abdülhamid Han-ı Evvel (II. Mahmut) Vakfı ve Murad Paşa bin Abdusselam (Murat Paşa) Vakfı tarafından kurulan Vakıf Katılım Bankası A.Ş’nin sermayesinin 300 milyon ABD Doları karşılığı Türk Lirası olacağı kaydedildi.

 


Bir önceki yazımız olan Star TV İş Başvurusu-2015 başlıklı makalemizde NTV İş Başvurusu, Star TV açık pozisyonlar ve Star TV İş Başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*