Anket İşi yaparak para kazanma

Anket İşi yaparak para kazanma

Anket işi ile para kazanmaGünümüzde part-time yapılabilecek işler arasında ilk sıralarda anket işi geliyor. Bu sistemde ister tam zamanlı, isterseniz de part- time çalışmak mümkün. Firmanın ürün geliştirme, tanıtım reklam, ürün tanıtımı, müşteri memnuniyeti gibi konularda piyasa araştırması yapmak üzere hazırladığı soruları müşterilere yönelterek yanıtlarının kayıt altına alınması için anketörlerle çalışılır.

Anket işi nedir?

Vatandaşlarla anket yaparak para kazanma sisteminin işleyişi nasıldır?

Firmalar alıcılarının tercih ve taleplerini değerlendirerek ürünlerini üretmek ister. Çünkü bu şekilde çoğunluğun tercihlerine hitap eden ürünleri üreterek daha fazla satış grafiğini yakalarlar. Bu nedenle firmalar gereksinim olan ürünleri öğrenmek için anketörlerle anlaşarak müşteriye ürünleri hakkında öğrenmek istediklerini sorarlar. Firmalar insanlarla anket yapılması karşılığında anketörlere para öderler. Anketörler her müşterinin verdiği yanıtları bilgisayar sistemine kayıt ederek firmaya rapor eder. Böylelikle hem firma, hem anketörler bu işten para kazanırlar. Bu iş genellikle yarı dönemli çalışması gereken öğrencilerin ilgi gösterdiği bir iştir. Anketör arayan firmalar verdikleri ilanlarla iş arayan kişilere ulaşırlar. Bu anketler genellikle sahada yapılır. Ancak sadece telefonda da anket yapan firmalar vardır. Anketörlere anlaşma çerçevesinde anket başına ya da günlük ücret ödenir.

Anket İşi veren firmalara duvar ilanlarından, internet ilanlarından, anketörlerden ve buradan ulaşabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. ceyda dedi ki:

  anket isi yapmak ostiyorum.gmailimden ulasin lutfen

  1. Egemen dedi ki:

   Ceyda hanim Şirketimiz bünyesinde sakarya ve İstanbul bölgesinde çalışacak anketörler lazım ilgileniyorsanız hala irtibat

   1. Tuna Kübra Eskici dedi ki:

    Bende istanbulda yasıyorum calısabilirim. 3 kisiyiz.

    1. kaan dedi ki:

     Kübra hanım sigorta acentesi için anketör arıyoruz telefonda ilgilenirseniz 05512578701 telim

     1. rabia dedi ki:

      bende anketorluk isi istiyorum bahcelivler ist

   2. REFİKA dedi ki:

    EGEMEN BEY İSTANBUL SARIYERDEN ANKET İŞİ ALABİLİRİM

   3. abdullah dedi ki:

    Egemen bey çagrı merkezi üzerinden anket yaptırmak isterseniz mail üzerinden ulaşabilirsiniz.

   4. Dilek dedi ki:

    Bayan anketör ve ekip arkadaşları arıyoruz.Envy Estetik: iletişime geçmenizi rica ederiz.

    1. Dila dedi ki:

     İstanbul anketorluk işi yapmak istiyorum. dilara.balakar24@gmail. Com burdan ulaşabilirsiniz

 2. hatce dedi ki:

  anket doldurma işi arıyorum acil ihtiyacdan yardımcı olursanız sevınırım ergin

 3. üzeyir dedi ki:

  anket alabilirim çevrem geniştir kırıkkaleye bakabilirim

 4. tekinalp dedi ki:

  ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMAK

  İnternetten para kazanmak denilince aslında bu sorunun cevabı olabilecek birçok seçenek var diyebiliriz.Bu gün ülkemizde de farklı yollardan internetten ek gelir elde eden hatta tam zamanlı olarak çalışarak internet üzerinden para kazanıp geçimini sağlayan pek çok kişinin olduğunu biliyoruz.Aslında dünyada, özellikle de batıda bu iş 10 seneden fazla zamandan beri birçok kişinin para kazandığı bir sektör olarak yerini çoktan almıştı.Ülkemizde de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan internetten para kazanma fikri insanları bu yönde araştırmalar yapmaya itmektedir.Bu yöntemlerin bazıları bir süre çabalayıp bilgi birikimi kazanmayı gerektirirken bazısı ise sadece bir miktar ön araştırma yapıp günde birkaç saatini o işe ayırarak bazı rütinleri tekrar etmeyle bile yapılabiliyor.Bu tip bir kazanç modeline örnek vermek gerekirse anket doldurmak buna verilebilecek en bariz örnek olacaktır.

  Ancak anket doldurarak para kazanmak meselesi biraz spekülatif tartışmalara konu olmaktadır.Anket doldurarak para kazanmanın mümkün olmayacağını savunan pek çok kişi vardır.İnternette biraz araştırdığınız zaman anket doldurarak para kazanmanın mümkün olamayacağı, hiçkimsenin bazı sorulara cevap verdik diye kimseye ödeme yapmayacağı, bunun tam anlamıyla aptallık olduğu gibi yorumlar yapıldığını göreceksiniz.Bu gibi yorumların yapılmasına sebep olan sebeplerden biri bu konuda tam anlamı ile doğru bilgi sahibi olunmaması ve anket doldurarak para kazanma isteğini kimi kötü niyetli ve amatör kişilerin istismar etmesidir.

  Firmalar Anket Dolduranlara Niçin Para Öder

  Büyük şirketler ürettikleri ürünler veya sundukları hizmetlerin kalite standartlarını yükseltmek için anket yolu ile insanlardan fikir alırlar.Bu sayede tüketicilerin memnuniyet seviyesini ölçmüş ve tüketim dinamikleri ve buna etki eden faktörler hakkında bilgi sahibi olarak yeni stratejiler geliştirmiş olurlar.Eskiden bu anketler anketörler aracılığı ile insanlara doldurtularak düzenlenirken günümüzde ise internetin sunduğu imkanlardan yararlanarak anketörlere para ödenmeksizin ve de diğer masraflardan da kurtularak tüketicinin direkt kendisine internet ağı üzerinden doldurtma yoluna gidilmiştir.Bu sayede anketörlere ödenen ücret ve onların yemek yol vs. gibi masraflarından da kurtulmuşlardır.Bu gibi ödeme kalemlerine ayrılan araştırma giderlerinin çok daha azını internetten tüketicilere anket başına ödemeye ayırarak bu işi hem daha ucuza getirmiş hemde bu işi internetten online yürüterek daha hızlı ve verimli hale getirmişlerdir. Herşey buraya kadar tamamdır ancak internette doldurmamız için sunulan bütün anketlerden ödeme alabilirmiyiz sorusunu sormakta fayda var.Elbette az önce de bahsettiğim gibi bu işi istismar eden kişi yada firmalar olduğu gibi kurumsal olarak çalışan ve ciddi, dürüst bir şekilde bu işi yürüten bir çok firma/aracı kuruluş vardır.
  Peki bunlardan hangileri dürüst hangileri değil nasıl ayırabiliriz.Dolandırıcılık niyeti ile sizden anket doldurmanızı buna karşılık da size ödeme yapacağını iddaa eden kişi yada siteler sizden üyelik ücreti ve benzeri adlar altında para talep ederler.Halbuki ciddi anket siteleri yada firmalar sizden asla bir para talep etmez.Tam aksine bu anketleri özenli ve samimi bir şekilde doldurmanız halinde size onlar ödeme yaparlar.Sizden ne ad altında olursa olsun anket doldurmadan önce ödeme isteyen hiçbir firma yada anket sitesine itibar etmemeniz konusunda sizleri ısrarla uyarmak istiyorum.Aldatıcı kişi yada siteleri ayırt etmenin diğer bir yolu da bu kişilerin anket dolduran kişilere yapılacak olan minimum ödeme alt limitini çok yüksek tutmalarıdır.Mesela 100 lira ve üzeri gibi alt sınır ödeme limitleri tek bir anket sunucusu site için ulaşılması çok yüksek bir limittir.Muhtemelen bu ödeme alt limitine ulaşamadan anket doldurmaktan sıkılacak ve bir miktar anket doldurduktan sonra anket doldurmayı bırakarak doldurduğunuz anketlerin ücretini alamadan bu siyteyi bırakacaksınız.Bunu daha önceden bilen dolandırıcı kişiler alt ödeme limitini yüksek tutarlar ve sizi bu şekilde oyalamış olurlar.Bir diğer yöntemleri de çok uzun olan üyelik sözleşmelerinin bir yerine (çoğunlukla uzun olmalarından dolayı okumayız) ödeme yapmayacakları yada isterlerse ödeme yapmama haklarının saklı/tercihli olabileceği anlamına gelen madde koymalarıdır.
  Dolandırıcı olmayan ve üyelerine düzgün ödeme yapanlar hangileridir:
  Aslında dünyada ve ülkemizde dürüst çalışan pek çok anket sitesi vardır.Bunlar üyelerine düzenli olarak ödeme yaparlar.Bunların hangileri olduğu konusunda uzun süre araştırma yapıp zaman kaybetmemek ve dürüst ve profesyonel çalışan ödemeleri düzenli olarak yapan anket kuruluşlarını toplu halde bularak anketlerini ne şekilde nelere dikkat ederek dolduracağınız konusunda önceden bilgi sahibi olmak istiyorsanız Anket Listesi Eğitim Kitabı edinmenizi öneririm.Peki bu bir dolandırıcılık değilmi şimdi diye soranlarınızı duyar gibiyim.Cevabım kesinlikle değil olacak.Çünkü anket doldurmanında bilinmesi gereken bazı püf noktaları var emin olun.Anket gönderen firmaların anketleri doldurmadan önce sizin bu anketi doldurmak için doğru kişi olup olmadığınızı anlamak için yönelttiği bir takım ön sorular oluyor.Eğer bunlara önceden belirlenmiş cevapları sizden alamazlar ise anketin size uygun olmadığı cevabını vererek doldurmanıza izin verilmiyor.Bu gibi püf noktaları öğrenmek ve anket başına ödenen ücretin genellikle birkaç dolar olmasından dolayı size anket göndermesi için birçok anket firmasına ihtiyaç duyacağınız için önceden araştırma yapan profesyonel kişilerin emek verip hazırladığı anket listelerine sahip olmanız bu iş için gereklidir.Bir diğer sebepte her anket firması size ayda bir kaç anketten fazla göndermezler.Bu sebeple tatmin edici gelir elde edebilmek için dürüst ve saygın birçok anket sitesine ihtiyaç duymanız kaçınılmaz olacaktır.Ama ben birşekilde bu firmaları kendim bulur derler toplar o şekilde çalışırım derseniz tabiki de bu imkansız değildir.Ancak böyle bir yol izlemek hiç de kolay olmayacaktır.Buna da hazırlıklı olmanızda fayda var derim.

 5. Pelin dedi ki:

  Istanbul sari yerde oturuyorum evden yapabilecek anket işleri arıyorum yardim ederseniz sevinirim

 6. sinan dedi ki:

  Merhaba bn istanbul sefakoydem anket isi yapmak istiyorum bna ulasmanizi bekliyo olacam gorusmek uzere 05452153403 burdan bna ulacabilirsiniz

 7. Sultan dedi ki:

  Ankara tuzlicayir

 8. Hüma dedi ki:

  Eve is arıyorum balıkesir akçay da oturuyorum.lütfen yardımcı olun

 9. Mert dedi ki:

  İyigunler iletisimim kuvvetlidi bn calismak istiyorum

 10. Evren dedi ki:

  Bursada par time anket işi aryorum iletim

 11. Sena dedi ki:

  Part TİME anket işi istanbul Ataşehir

 12. hatice korkmaz dedi ki:

  Anket İşi yaparak para kazanma
  Bursada anket isi ariyorum..

 13. Yeliz dedi ki:

  Merhaba benim bu işe ihtiyacım var ulaşıp bilgilendirirseniz sevinirim
  Anket İşi yaparak para kazanma

 14. selma dedi ki:

  anket işi yapmak istiyorum part time olarak ikamet istanbul kadıköy merkezindeyim

 15. selma dedi ki:

  anket doldurma acil işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirm))

 16. gökhan dedi ki:

  merhaba arkadaşlar avcılar merkez mahallesinde bulunan güzellik ve bakım merkezimizde anketörlük yapacak ayrıca ikna edip yukarıya çıkaracağı her hasta için (işlem yapmayı kabul eden hastalar için geçerli) prim alacaktır ayrıca maaş da alacak bay bayan arkadaşlar arıyoruz. konuşkan iletişim konusunda kendisine güvenen ve giyimine dikkat eden arkadaşların benimle iletişime geçmesini bekliyorum. mail adresim gokhan__albayrak@hotmail.com telefon numaram

BİR YORUM YAZ