Antika eşya satışı yaparak para kazanma

Antika eşya satışı yaparak para kazanma

antikal-esya-satisiAntika eşyalar kendileri eski olmasına rağmen değeri normalin çok üzerinde satılan özel eşyalardır. Piyasada satışı olmayan, tedavülden kalkmış olan kullanılmayan bu eşyalar işlevini yitirmiş olsa da değerini yitirmiyor. Büyüklerden hatıra kalan bazı eşyalar antika statüsüne girdiğinde manevi değerinin yanında maddi değeri de artıyor. Antika eşya satışı yaparak para kazanmak çok karlı bir iştir. Çünkü meraklıları bu antika eşyalara gözü kapalı bedel ödeyebiliyorlar. Evde yapılacak işler arasında en zevklilerinden biri olan antika işinden çok para kazanmak için sattığınız eşyaların kendinize ait olması gerekiyor. Çünkü antika işi sermaye gerektirmeyen ve çok para kazandırabilecek işler arasındadır. Aile büyüklerinizin antika değerinde eşyaları yoksa antika eşya toplayıp ilgililere satarak da para kazanabilirsiniz. Biraz tamir işinden anlıyorsanız, ikinci el eşya satan yerleri, ücra mahalle ve köyleri gezerken bulduğunuz eşyaları satarak da gelir elde edebilirsiniz. Biraz antika eşyadan anlıyorsanız, antika işine merakınız varsa siz de para kazanabilirsiniz.

Bu işe meraklı olan kişilerin biraz da boş zamanı varsa antikacıları dolaşarak tamir edebilecek, çalışmayan, eski antika eşyaları satın alarak onların bakımını yaparak, bakır, gümüş gibi eşyaları külle, karbonatla ovup parlatarak, tamir edip bakımlarını yaparak satışa uygun hale getirebilirler. Bu şekilde hazırlanan bu antika eşyaları daha elit semtlerdeki yine antikacılara daha pahalıya satabilirsiniz.  İsterseniz internetten de ikinci el alım satım yapan antika siteleri üzerinden satışını yaparak daha iyi para kazanabilirsiniz. Böylece aldığınız fiyatın daha üzerine satarak iyi bir gelir de elde edebilirsiniz.

Elinde tarihe tanıklık etmiş antika eşyaları olan kişiler dönem dizisi ve sinema çekimleri yapan şirketlere kiralayarak ve satarak da süper para kazanabiliyorlar. Tabi bu şirketlere ulaşarak bu eşyaların reklamını yapmak gerekiyor. İntenetten kolaylıkla bu şirketlere ulaşabilirsiniz.

Bu konuda bilgi ve tecrübelerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Satılacak antika eşyalarınız var ise yorum kısmına bilgilerini bırakarak ilgililere ulaşabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. dr.vedat zeybek dedi ki:

  elimizde lambadan başlayan tum ev eşyaları kimi antika kimi yarı antika ve dönem flimleri ve dizileri için uygun ev eşyaları mevcuttur. en yakını 45- 50 yıllıktır.
  ilgilenirseniz mail yazınız tel.numaralarını verelim.

  1. Barış dedi ki:

   Vedat bey merhabalar elinizde ki antika eşyaları vermediyseniz, ilgilenmeyi düşünürüz. Mail adresimden telefonunuzu gönderebilirsiniz.

  2. Barış dedi ki:

   Vedat bey merhabalar elinizde ki antika eşyaları vermediyseniz, ilgilenmeyi düşünürüz. Mail adresimden telefonunuzu gönderebilirsiniz. Baris@bahcetepe.com

 2. OSMAN ERÖLMEZ dedi ki:

  İlgilenene Elimde 1 adet körüklü otomatik açılan Fotoğraf makinası var Ayrıca 1980 yılının kağıt Paraları mevcut (Seri olarak).Birde Yerli ve ayrıca Hemen hemen Yabancı tüm Ülkelerin Mühürlü Pul Koleksiyonu bulunmaktadır ve İlgilene Çeşitli Kuruluşların Rozet Koleksiyonu da mevcut.

 3. ahmet omuk dedi ki:

  elimde tarihi eşya olarak mısırdan kalma bir mühür ondan sonra şamdanlık ve tarihi sikkeler var

 4. Enez dedi ki:

  Elimizde 1758 yılına ait nederland Zeehond-Phoca Vitulina-Linnaeus bulunmakta değerini öğrenmek istiyorum bilgisi olanlar ulaşabilirseniz çok memnun oluruz

 5. arzu dedi ki:

  antika bozuk para meraklıları. elimde 1 tane 1972 ‘e ait
  1 lira vardır. ilgilenenler bana meail adresimden ulaşabilir.
  🙂

 6. ali dedi ki:

  Elinde eskiye ait nesneler olan eklesin konuşalım

 7. ali dedi ki:

  Bende elinde eski dönemlere ait objeler bulunduran kimseler ile bir görüşmek isterim.

 8. Ekrem erdemir dedi ki:

  Elimde yüzyıllık sırma işlemeli eşi benzeri bulunmayan ağır işlemeli antika örtü var ilgilenenler mail atsın en

 9. Ekrem erdemir dedi ki:

  Elimde yüzyıllık özenle işlenmiş eşi benzeri bulunmayan antika örtü

 10. NURTEN BALTACI dedi ki:

  Merhabalar elimde şu an tahminen 200 yıllık el dokuma ve dokumanın üzerine ince el işlemesi peştemal,uçkur ,para kesesi ve tamamen elde dokuma dikişsiz uzun gömlek var daha önceleri benimde antika merakından dolayı çevremden topladım çoğu ananemin annesinden kalmadır ilgililere duyrulur

 11. NURTEN BALTACI dedi ki:

  Merhabalar elimde şu an tahminen 200 yıllıkel dokuma ve dokumanın üzerine ince el işlemesi peştamal,uçkur,para keseleri ve tamamen elde dokuma dikşsiz uzun gömlek daha önceleri benimde antika merakından dolayı çevremden topladım çoğu ananemin annesinden kalmadır ilgililere duyurulur.

 12. Tolga tuğrul dedi ki:

  Elimde 100 yılın üzerind e el dokuması antika kilim var

 13. handan dedi ki:

  Enaz 100 yıllık yün battaniye , dikiş makinası ve sandık var ilgilenenlere

BİR YORUM YAZ