AVM de stand açmak

AVM de stand açmak

Alışveriş merkezleri ticaretin kalbinin attığı mekanlar. Yaz- kış insanların akın akın geldiği alışveriş merkezlerinde birçok aktivite de yapılabiliyor. İnsanlar yemek yemek, sinema- tiyatroya gitmek, çocuklarını oyun parkında eğlendirmek ve de en önemli bir bölümüde alışveriş yapmak için AVM’lere gidiyorlar. Bu nedenle AVM’lerde büyük küçük satış alanı olanlar iyi para kazanıyor. Büyük mağazalar açmanın bedeli oldukça yüksek, ancak sadece stand açarak bile AVM’lerde iyi gelir elde edebilirsiniz.

AVM de Stand Açmanın Şartları Nelerdir?

avm-de-stand-acmakAVM içersinde stand açmak için, belli bir markanın bayiliğini ya da franchise alacaksanız. Bunun için öncelikli olarak ilgilendiğiniz AVM içerisinde hangi standın olmadığını gözlemleyin. Örneğin çocuklar için balon standı, patlamış, haşlanmış mısır standı, parfüm standı, hediyelik eşya, sabun standı gibi seçeneklerden hangisine ihtiyaç olduğunu araştırın. AVM yetkililerinden yer seçimi, kiraları marka firmadan ise bayilik ya da franchise şartlarıyla ilgili görüşün. Eğer yetecek kadar sermaye veya iyi referansınız varsa stand açmanız kolaylaşacaktır. AVM’lerde el emeği ile yapılan kendi ürünlerinizi de satmak için stand talep edebilirsiniz. Örneğin kendinizin hazırladığı natürel sabunları satmak için küçük bir stand açıp satış yapıyorsunuz. Bunun için AVM’ye kira bedeli ödemeniz gerekiyor. AVM’de stand açmak için Sabıka akaydı, vergi levhası, imza sürküleri, oda kaydı gibi resmi bir prosedür izlemek gereklidir. Şartlar yeine getirildiğinde sözleşme yapılarak kiralama yapılır.

AVM de Stand Kirası Kaça?

Her alışveriş merkezinin semtine göre kira fiyatları da farklıdır. Alışveriş merkezinin en trafiği fazla katında kira bedeli yüksek, zemin katlarında ise daha düşüktür. Örneğin İstinye Park stand kira bedeli ile Maltepe Park arasında fark vardır. Metrekare üzerinden fiyatlar hesaplanır.

Hangi Stand daha çok kazandırır? 

AVM’lerde çok iyi gözlem yaparak en düşük maliyetle en çok kazandıran işi seçebilirsiniz. Bu konuda çocuklara yönelik işlerin daha fazla kazandırdığına şüphe yok. Çünkü aileler asla çocuklarına “hayır” diyemiyor. Bu nedenle çocuklara yönelik şekerlemeler, süslü balonlar, mısır, pamuk şeker işleri her zaman risksiz kazandıran işlerdir. Bu işler için 5-6 metrekarelik bir alan yeterlidir. Bardakta mısır işini ilke yapanların aylık 50.000 liralık ciro yaptıkları söyleniyor. Şimdi ise her köşede bardakta mısır satılıyor.

Alışveriş merkezlerinde stand açarak para kazanmak ile ilgili siz de fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu konu hakkında buraya yorum yazarak değişik fikir alışverişi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ahmet ünsal dedi ki:

    güzel bir avm de sezonluk dondurma işi yapmak istiyorum ama uygun bir avm bulamadım istanbul avrupa yakasunda böyle bir avm de kiralık stan olurse sevinirim

  2. UGUR dedi ki:

    com dan orjinal ponycycle mekanik atlar 10 paket + ağaç çitleri + bank + komple

BİR YORUM YAZ