Evde seyahat acentesi açmak

Evde seyahat acentesi açmak

seyahat-acentasiHer gün evde yapılabilecek yeni bir iş fikri duyuyoruz. Bu işlerden bir tanesi de evde seyahat acentesi açmak. Seyahat acentesi açmak maliyetli ve sermaye gerektiren işlerden birisidir. Ancak bu işi küçük çaplı olarak evden masrafsız olarak yapabilirsiniz. Evde bağımsız seyahat acentesi işi ile bazı kişilerin, küçük grupların seyahat organizasyonlarını yapmaya başlayarak para kazanabilirsiniz.

Evde iş konforunda, esnek çalışma saatlerini istediğiniz gibi birçok ek masraftan kurtularak kazanç elde edebilirsiniz.

Evde seyahat acentesi işi yapmak için ihtiyacınız olan şey bilgisayar, telefon ve müşteri olacak. Bu işi yapmak için iki seçenek bulunuyor. Büyük seyahat acentelerinin adın çalışarak, bu firmalara müşteri yönlendirerek, çeşitli seyahat paketleri sunarak iş bağlayabilirsiniz. Bu firmalarla belli yüzde oranında anlaşarak bağladığınız müşteri oranında para kazanabilirsiniz. Yada küçük çaplı organizasyonları kendiniz yapabilirsiniz.

Bağımsız seyahat danışmanı olarak çalışmak isteyenler seyahat acentelerine müşteri bularak karşılığında komisyon alırlar. Bu işi yapmak isterseniz ister evden, isterseniz de acentenin ofisinde de iş bağlayabilirsiniz. Belli seyahat acentesi adına çalıştığınızda sizlere müşteri listesi de verebilirler.

Evde seyahat acentesi işi yapmak için öncelikle araştırma yaparak bilgi sahibi olmanız gerekecek. Seyahat etmeyi sevenler zaten bu konu ile ilgili dergileri okuyarak fikir sahibi olabilirler. Daha sonra işin nasıl ve ne şekilde yürütüleceğine dair bu işi bilgi almanız gerekecektir. Bu işi birkaç kez yaptıkça hemen deneyim ve tecrübe kazanacaksınız.

Eğer başka bir işiniz olduğu halde ek iş olarak seyahat organizasyonu yapmak isterseniz kendinize birkaç tane seyahat trafiği yüksek müşteri bulmanız yetecektir. Örneğin bir sekreter hem kendi işini yaparken hem de özel müşterilerinin seyahat organizasyonlarını kolaylıkla yapabilir. Müşterilerin uçak, otel toplantı organizasyonlarını ayarlamak tur veya gemi yolculukları için rezervasyonlarını yapmak iyi bir ek iş olabilir.

Ayrıca seyahat acentelerinin toplantı ve organizasyonlarına katılarak daha fazla kitlelere, firmalara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Belli bir tecrübe edinene kadar bu işi evden yaparak daha sonra işyeri de açabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Enver Nida dedi ki:

    Etiket işi yapmak istiyorum.Bursa Yıldırım da oturuyorum.yardımcı olursanız sevinirim.Teşekürller.

BİR YORUM YAZ