Google ile aramalardan para kazanın

Google ile aramalardan para kazanın

googleDünyanın en popüler arama motoru Google, bilgiye en kısa sürede ulaşmayı mümkün kılıyor. Amacı, tüm dünyadaki bilgileri düzenlemek ve bunları kolaylıkla erişilebilir kılmak olan Google tüm dünyanın en çok kullandığı arama motorudur. Amerika’da doğarak dünyaya yayılan Google ile sadece bilgiye değil kazanca da ulaşılabiliyor. İnternet sektöründe para kazandıran şirketler arasında olan internet tarayıcısı birçok kişiye gelir kapısı oluyor.

Google aramalara ilgili içerik reklamları alarak oluşturduğu reklam modeli şirkete her yıl milyarlarca dolar kazandırıyor. Google aramalarında gösterilen reklamlar, aynı zamanda site sahiplerine de gelir kapısı oldu. Kendi sitelerinde bu reklamları yayınlayarak googledan para kazanma imkanı yakalayan kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Google aracılığı ile para kazanmak için trafiği yüksek sitelerinizin olması gerekiyor. Bu işe yeni başlayanlar öncelikle kişisel blog açarak ya da ziyaretçi sayısı yüksek olan siteleri satın alarak ilk adımı atmalıdır. Daha sonra reklam veren şirketlerin en popüleri olan Google Adsendse’a üye olmanız gerekmektedir. Şirket kayıt olan üyelerine kod veriyor.

Webmaster veya blogger sitelerine Google Adsendse kodlarını ekleyerek para kazanıyor. Böylece sitelerinizi ziyaret edenler reklamlara tıkladığında size para kazandırmış oluyor. Google Adsendse sizin hesabınıza her ay düzenli olarak reklam gelirlerini yatırıyor. Bu işleri bir düzenli iş yerine yapıp düzenli işten çok kazanan birçok insan bulunuyor.

Reklam verenlerden aldığı paranın yüzde 70’ini site sahiplerine ödeyen Google, diğer yüzde 30’unu ise kendi alıyor. Google’dan para kazanmak için siz de  popüler konularda yazı yazabileceğiniz, yazdırabileceğiniz siteler açın. Bakarsınız birisi tutar. Bu kadar bekleyemem diyorsanız ziyaretçisi yüksek bir siteyi satın alın, zaten kısa sürede reklam gelirleriyle ödediğiniz parayı amorti edersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hamide dedi ki:

    bu işi istiyorum

BİR YORUM YAZ