Twitter Nasıl Para kazanabilirim?

Twitter Nasıl Para kazanabilirim?

twitterTwitter Nasıl Para kazanılır?

Günümüzde yeni iş dalları arayışları internetten para kazanma yollarını yarattı. Teknolojinin gelişmesiyle internet kullanımı yaygınlaştı. Bu nedenle internetten daha fazla yararlanmak için yeni formüller bulundu. İnternetten para kazanmak için pek çok yöntem var. Milyonlarca insanın aktif internet kullandığı düşünülünce ortaya büyük bir pazar çıkıyor. Günümüzde sosyal medya araçlarının kullanımı çok yaygınlaştı. Herkes evde, yolda, trafikte zamanının çoğunu Facebook ve Twitter’da geçiriyor. Bu kadar abonesi olan Twitter’dan para kazanmak için de bir çok yöntem bulunuyor.

Twitter en popüler sosyal medya organı olduğu için müthiş bir gelir potansiyeli taşıyor. Reklam firmaları bu durumu kazanca çevirmek için hedef kitleyi bu platformda buluşturmak için çeşitli sistemler kullanıyorlar.

Reklamcılık sektöründe twitter ile follower, following terimleri kullanılmaya başlandı. Reklam verenler takip eden sayılarını arttırmak için çeşitli ödüller, promosyonlar bile düzenliyorlar. Piyasada ne kadar çok “takipçi” toplarsanız, o kadar çok kazanma potansiyeliniz oluyor.

Twitterdan satış ortaklığı(affiliate) sistemi ile para kazanan kişiler de var. Bu kişiler affiliate ağına üye olarak ürünlere satış ortağı oluyor. Bu ürünleri sizin referans linkiyle paylaşarak satışını sağlayanlar ürün başına komisyon alıyor.

Herhangi bir reklam ajansıyla bağlantısı olmayan sıradan kişiler de bu ağdan büyük paralar kazanabiliyor. Ttwitter hesabınızdan çok özgün paylaşımlar yaparak takipçi sayısını artırabilirsiniz. Daha sonra yüksek takipçi sayısı olan hesabınızı satışa çıkarırsınız. Ne kadar çok takipçi, o kadar çok para getirir. Böylece oturduğunuz yerden sadece tweet atarak para kazanabilirsiniz. Popüler olan Twitter sayfalarınız sayesinde bazı firmaların, online ticaret yapan sitelerin reklamını yaparak da para kazanabilirsiniz.

Twitter hesabınızdan para kazanmak için sisteme üye olup reklam metinlerini tweetleyerek para kazanırsınız.

“Revtwt” sistemi de her gün birçok firmanın reklam verdiği bir sistem. Bu sistemde tweetleyeceğiniz reklam metinlerinden tıklama başına ücret kazanabiliyorsunuz..Sistem orta derecede ingilizce bilgisi gerektiriyor.Bu sistemle aynı zamanda kendi sitenize anında reklam alıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunun için Paypal ile dolar bazında ödeme yapılmaktadır.

“Sponsored Tweets” ise kolaylıkla kullanılan ancak orta derecede İngilizce bilgisi gerektiren bir sistemdir. Kendi twitter hesabınızla giriş yapabilir dakikalar içinde kazanmaya başlayabilirsiniz. Sistemin uygulamasının twitterınıza bağlanmasına izin vermeniz gerekiyor. Referans sistemi ile tavsiye edeceğiniz her kişiden %10 oranında ilave gelir elde edebiliyorsunuz. Ancak bunun için Paypal ile dolar bazında ödeme yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. ahmet yalçın dedi ki:

  twitter dan para kazanmak istiyorum, iletişime geçerseniz sevinirim.

  twitter.com/ahmettylcn

 2. sibel yücel dedi ki:

  twittirdan para kazanmak istiyorum nasıl yapacam

 3. Emir dedi ki:

  twitterdan para kazanmak istiyorum 20.000 küsür takipçi var twitter.com/emrfruk61. E-mail:emirfarukakaydin@gmail.com

BİR YORUM YAZ