1 milyon ücretsiz bisiklet dağıtılacak

1 milyon ücretsiz bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanı obezitenin önlenmesinde sporu teşvik etmek için bisiklet sporuna teşvik için bir projeyi hayata geçiriyor. Bakanlık hareketli bir yaşam için ücretsiz bisiklet dağıtmayı hedefliyor. Vatandaşları bisiklet sporuna yönlendirmek üzere 1 milyon bisiklet dağıtılacak.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bisiklet kampanyasının detaylarını açıkladı. Sporu teşvik amacıyla gelecek 1 milyon bisikletin dağıtılacağını ifade etti. Toplumun hizmetine sunulacak olan bu bisikletlerin 4 yıl içerisinde sunulacağını belirtti.
Bakan Müezzinoğlu, “Önümüzdeki 4 yıl içinde 1 milyon bisikleti topluma bir hareketli yaşamın teşviki anlamında sunacağız” dedi.1 milyon ücretsiz bisiklet dağıtılacak

Müezzinoğlu’nun konuşmasından anlaşıldığına göre bisikletler belediyelere dağıtılacak. Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıksız toplum nedenlerini kötü alışkanlıklar, sağlıksız beslenme ve de hareketsiz yaşam olarak sıralıyor.

Sağlıklı beslenme konusunda alışkanlıklardan kurtularak, yaşam felsefesine uyarlamak lazım. Hareketli yaşamda için de Sağlık Bakanlığı son iki yıldır projeler geliştiriyor. Hareketli yaşam ve sağlıklı beslenme, halk sağlığı projeleriyle vatandaşları bilinçlendiriyoruz. 2015 yılı itibariyle 1 metre bisiklet yolu yapan yerel yönetimlere bir bisiklet vereceğiz. 10 kilometre yol yapanlara 10 bin bisiklet verilerek teşvik edilecek.” diye konuştu.


Bir önceki yazımız olan Emeklilerin zamlı Temmuz maaşları başlıklı makalemizde Bağ-Kur emeklisi kaç lira zam alacak, Bağ-Kur emeklisinin zamlı Temmuz maaşı ve emeklilerin maaşına ne kadar zam yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mehmet çevik dedi ki:

    çocuğum için nasıl başvura bilirim bisiklet kampanyası için nere başvuracağım hakkında bilgi alabilirmiyim

BİR YORUM YAZ