13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıklayın!

13 Nisan ehliyet sınavı sonuçları açıklandı-Tıklayın!

13 Nisan 2013 Ehliyet sınav sonuçları
13 Nisan tarihinde düzenlediği Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı sınav sonuçları açıklandı.  Sınava katılan adaylar MEB sayfasından ve sitemizden TC Kimlik numaraları ile sınav sonuçlarını öğrenebilirler. 

MEB’in 13 Nisan tarihinde düzenlediği Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı sınav sonuçlarını 24 Nisan 2013 bugün açıklaması bekleniyor. MEB daha önceki tarihlerde gerçekleşen ehliyet sınavı sonuçlarını yaklaşık 15 gün içerisinde açıklamıştı. 13 Nisan tarihinde gerçekleştirilen sınav sonuçları bugün açıklanabilir. Çünkü son yapılan ehliyet sınavında sonuçları erkenden açıklanmıştı. Bu nedenle sonuçların erken açıklanması bekleniyor.

MEB ‘in 2013 Sınav takviminde ehliyet sınav sonuçlarının 24 Nisan 2013 günü açıklanacağı belirtiliyor. O nedenle sınava katılan adaylar bugün merakla Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

13 Nisan ehliyet sınav sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.  

Adayların kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adayları teorik sınavda Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın üzerinde not almaları gerekiyor. Adayların ehliyet alabilmek için 5 sınav hakkı var. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına katılabilirler. Ancak bu hakları bittiği halde ehliyet almaya hak kazanamayan adayların, yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Sürücü adayları teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına tekrar girecekler. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

2013 Ehliyet sınav tarihleri

2013 Ehliyet sınav tarihlerine göre en yakın sınav tarihi 29 Haziranda gerçekleşecek. MEB Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılı ehliyet sınav tarihleri aşağıda yer alıyor.

2013 Yılı Ehliyet sınav tarihleri 

29 Haziran 2013 Cumartesi

24 Ağustos 2013 Cumartesi

02 Kasım 2013 Cumartesi

14 Aralık 2013 Cumartesi

Milli Eğitim Bakanlığı 2013 Yılında yapacağı ehliyet sınav sonuçları için yaklaşık 10 gün içerisinde sonuçları açıklıyor.


Bir önceki yazımız olan "Elektrik Faturaları İçin Dava açın" başlıklı makalemizde Elektrik Fatura itirazı, Elektrik Faturaları ve Gümrük Bakanı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ