2012 Yılı Vodafone Abone Sayısı Ne Kadar?

2012 Yılı Vodafone Abone Sayısı Ne Kadar?

2012 Yılı Vodafone Abone Sayısı Ne Kadar?

2012 Yılı Vodafone Abone Sayısı Ne Kadar?

Vodafone Türkiye’nin abone sayısı ekim-aralıkta 18 milyon oldu. 2011-2012 malî yılının üçüncü çeyreğini kapsayan ekim-aralık döneminde, geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 23,5 artarken, şirketin abone sayısı son çeyrekte 163 bin adet artışla 18 milyon oldu.
Şirketin abone sayısı son bir yılda bir milyon 300 bin adet arttı. Şirket servis gelirlerinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,5 artış oranı ile Vodafone Grubu’nun Avrupa Bölgesi’nde en hızlı büyüyen operatörü konumunu sürdürdü.

Vodafone Grubu’nun malî sonuçlarına ilişkin açıklamasında, faturalı müşteri tabanındaki artış ve data gelirlerindeki güçlü büyümenin etkisiyle Türkiye’de servis gelirlerinde büyümenin istikrarlı şekilde devam ettiği belirtildi.

Vodafone Grubu’nun açıkladığı sonuçlara göre, Vodafone Türkiye’nin sterlin bazında üçüncü çeyrekte servis gelirleri 383 milyon sterlin (1 milyar 100 milyon TL) oldu. Vodafone Türkiye’nin abone sayısı 18 milyona çıkarken, ön ödemeli aboneler toplam abone tabanının yüzde 68,9’unu oluşturdu. Abone başına ortalama gelir ise bir yıl önceki 17,8 TL seviyesinden, ekim-aralık döneminde 19,8 TL seviyesine yükseldi.

Vodafone Türkiye’den açıklamada ise abonelerine son dört yıldır kesintisiz sürdürdüğü yüksek teknoloji yatırımlarıyla son çeyrekte 2G’de 14,9 bin baz istasyonu ile nüfus kapsaması yüzde 98,86, 3G’de ise 8,2 bin baz istasyonu ile nüfus kapsaması yüzde 80,85 olarak gerçekleşirken toplam şebeke ekipman altyapısının ise 23 bin olduğu belirtildi. Vodafone Grubu’nun kurumsal müşterilerine yönelik kurumsal tecrübesi ile bu alandaki konumunu giderek güçlendirerek son çeyrekte servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 oranında arttırdığı ifade edildi.

30 Kasım 2011’de Koç net satın alımı sonrası faaliyetlerine Vodafone.net olarak devam ederek portföyüne ek olarak ADSL hizmetlerini de kattığı hatırlatıldı. Açıklamada 81 ilde tüm müşterilerine en iyi hizmeti sağlamak amacıyla Vodafone Cep Merkezleri sayısını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 154 mağaza artırarak 1.170’e çıkararak yüzde 19’luk büyüme sağladığı vurgulandı.

Sonuçları değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Şirketimizin bu çeyrekte sürdürdüğü güçlü büyüme ivmesi, ekonomik gelişmenin kaldıracı rolündeki mobil iletişim sektörü adına son derece olumludur. Özellikle ekonomik ve sosyal gelişim açısından geleceğin trendi olarak öne çıkan mobil internet kullanımında sektörümüz atılım aşamasındadır.

Ülkemizde mobil internetin en büyük yatırımcılardan biri olarak bu alanda elde ettiğimiz güçlü büyüme, yeni mobil teknolojilerin tüketicilerimize sunduğu katma değer ve ekosistemimize vaat ettiği yeni açılımlar açısından heyecan vericidir. Ülkemizin mobil iletişim altyapısına ve sosyal sorumluluk alanlarına yatırımlarımızla toplumumuza değer katma azmiyle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

kaynak: vodafone resmi sitesi


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ