2017 İstifa Dilekçe Örneği

2017 İstifa Dilekçe Örneği

2017 İstifa Dilekçe Örneği

İş hayatı sürekli dalgalanmalar yaşayan ve insanlara stres dolu zamanlar sunan bir dünya olmaktadır. Bu durumdan dolayı insanlar işlerine son vermek isteyebilir ya da iş değişikliği eylemine başvurabilirler. Bu amaçla hali hazırda çalışmış oldukları kuruma istifa dilekçesi sunmaları gerekmektedir.

İstifa dilekçesinin etkili ve açık bir şekilde beyan edilmesi gerekmektedir. Bu amaçla yazımı sırasında uyulması gereken bazı formatlar söz konusu olmaktadır. Bu formatlar genel olarak kişinin hangi pozisyonda çalıştığı ya da işten ne sebeple ayrılmak istediğine göre değişiklik göstermektedir. Beyan edilecek olan istifa dilekçesinde bu durumların açıkça yazılması ve ilgili birimlere sunulması etkili ve önemli olmaktadır.

İstifa Dilekçe Formatı

İstifa dilekçeleri genel olarak amacına göre farklı yazımlarda olması halinde yine genel bir standartlarda olan istifa dilekçe örneği seçeneklerine göre yazılabilmektedir. İstifa dilekçe örneğinin formatına göz atacak olursak şu şekilde olması gerekmektedir,

Sayın ….,

…… Ltd. Şti/A.Ş.

Şirketinizin/İşyerinizin …….. adresinde bulunmakta olan şubesinde/ofisinde …./…./20… – …./…./20… tarihleri arasında çalışmış bulunmaktayım.

Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı almış bulunmaktayım. İşyerinizden şahsi gerekçelerimle ve kendi istek ve rızamla herhangi bir baskı olmadan (genellikle bu kısım istifa amacını belirleyen bölüm olmaktadır)  …./…./20… tarihinde ayrılmak istiyorum Gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.

Yukarıda bahsi geçen dilekçe kişinin kendi istekleri doğrultusunda işten ayrılmasını beyan eden bir dilekçe olmaktadır. Bu dilekçe bahsedildiği gibi işten ayrılma amacına ve kişinin bulunduğu pozisyona ve kuruma göre değişiklik göstermektedir.

Kişilerin istifa dilekçesi hazırlama işlemlerinde işten ayrılma sebeplerini etkili bir şekilde açıklamaları hayati bir önem taşımaktadır. İlerleyen zamanlarda oluşabilecek durumlardan ötürü dilekçenin uygunluğu bu açıdan önemli bir değer taşıyacaktır.


Bir önceki yazımız olan Yeni Çipli Kimlik Kartı Çıkartma 2017 başlıklı makalemizde çipli kimlik kartı nasıl çıkartılır, çipli kimlik kartı ücretleri 2017 ve yeni kimlik kartı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ