29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili Kaç Gün?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili Kaç Gün?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çarşamba günü kutlanacak. Öğrenciler ve kamu çalışanları Cumhuriyet Bayramı’nda kaç gün tatil yapacak. Cumhuriyet Bayramı’nda işçilere de tatil olacak mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tatili Kaç Gündür? 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çarşamba günü tüm yurtta törenle kutlanacak …

29 Ekim 2014 tarihinde Cumhuriyetin ilan edilmesinin 91. yıldönümü kutlanacaktır. Her yıl olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet Bayramı’nda görkemli törenler yapılacaktır. Öğrenciler ve çalışanlar her yıl olduğu gibi bu yılda bayram da tatil olacaktır. cumhuriyet-bayrami

Cumhuriyet Bayramı tatili kaç gün? 

Cumhuriyet Bayramı tatili Salı günü öğleden sonra başlayacak ve 1,5 gün olacaktır… Cumhuriyet Bayramı öncesindeki gün Resmi Tatil yarım olarak gerçekleşmektedir. Ancak bankalar ve özel işletmeler sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü tatil yapmaktadır. Cumhuriyet Bayramı günü çalışan işçilere ise çift maaş mesai ücreti verilmektedir.

Milli Eğitim Müdürlüğü iş takvimine göre Cumhuriyet Bayramı tatilinin Salı günü öğleden sonra başladığı ve Çarşamba günü sona erdiği görülmektedir.

Cumhuriyet Bayramı tatili 1,5 gün olarak geçirilecektir.


Bir önceki yazımız olan Emeklilerin zamlı Temmuz maaşları başlıklı makalemizde Bağ-Kur emeklisi kaç lira zam alacak, Bağ-Kur emeklisinin zamlı Temmuz maaşı ve emeklilerin maaşına ne kadar zam yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ