30 Martta Sandık Görevlisi Ne Kadar Ücret Alacak?

30 Martta Sandık Görevlisi Ne Kadar Ücret Alacak?

sandık-gorevlisi30 Mart 2014 tarihinde belediye başkanları ve muhtarların seçileceği yerel seçimler gerçekleşecek. Vatandaşlar yerel yöneticilerini seçmek üzere sandık başına giderek oy kullanacaklar. Vatandaşlık görevini yerine getirmek için herkesin oyunu kullanması gereklidir. Türkiye’de yerel seçimler de genel seçim havasında geçiyor. Yerel yönetici adayları birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyor. Bu nedenle de yerel seçim sonuçları herkes için çok önemli. Yerel seçimlerde sandıkların başında birçok görevli bulunacak. Sandık görevlileri başvurularını yaparak seçim günü sandık başında gözetmenlik yapacaklar.

30 Mart 2014 Yerel seçiminde Sandık görevlileri, başkan ve üyelerden oluşuyor. Bina görevlileri de seçimlerde üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzere 30 Martta görev alanlarında bulunacaklar.

Peki Yerel Seçimlerde Sandık Görevlisi olarak çalışacak olan kişiler ne kadar para alacak? Sandık Görevlisi ücretleri geçen yıllara göre ne kadar arttı? 30 Mart 2014 Yerel seçim, 2014 Yerel seçimde görev alacak kişiler, 2014 Yerel seçimlerde görev alacak kişilere ne kadar para verilecek.

Sandık Görevlileri 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel seçimlerde ne kadar ücret alacaklarını merak ediyorlar.
Seçimler için sandık başına giderecek yardımcı olan Parti görevlileri ve sandık başkan ve yardımcısı sandık görevi nedeni ile belirli bir ücret karşılğında bu görevlerini yapmaktadırlar.
2014 Yerel seçimler için kim ne kadar ücret alacağı aşağıda yer verilmiştir
İşte Sandık Görevlileri gündelik oranları…
Sandık kurulu başkanı : (3) Gündelik,
Sandık kurulu memur üye (Kurs verilmişse) : (2) Gündelik,
Sandık kurulu memur üye (Kurs verilmemişse) : (1) Gündelik,
Sandık kurulu siyasi partili üye : (1) Gündelik,
İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI
Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri 76,50
İlçe Seçim Kurulları Üyeleri 61,50
Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri 72,50
Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri 67,50
Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri 61,50
Askı Yeri Görevlileri 56,50
Memurlar (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50
Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50 Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50
SANDIK KURULLARI
Başkan 70,50
Üye 61,50
BİNA SORUMLULARI 70,50

Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ