8 gün izinle nasıl 35 gün tatil yapılır?

8 gün izinle nasıl 35 gün tatil yapılır?

8 gün izinle nasıl 35 gün tatil yapılır?2013 yılında resmi tatiller genellikle hafta arasına rastlıyor. Bu durumda da aradaki günleri izin alarak az izinle uzun süreli tatil yapılması mümkün olabiliyor.

Hafta arasına denk gelen 23 Nisan, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim’in hafta sonu tatilleriyle birleştirilerek uzun tatil olarak kullanılabilir. 2013 yılında sadece 8 gün izin alarak 35 gün tatil nasıl yapılır?

İş yerinizden toplu izin alamayanlar için resmi tatil günlerini birleştirerek tatillerini uzatabilir. 2013 yılında ilk olarak 23 Nisan tatilinde 1 gün izin alarak 4 gün tatil yapılabilir. 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim tatillerini de hafta sonuyla birleştirerek 4-5’er gün izin yapılabilir. Bayram tatilleri de eklenerek 8 gün izin alıp 35 gün tatil yapmak mümkün. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Salı günü resmi tatil. Pazartesi günü de izin alıp, hafta sonunu birleştirerek 4 günlük kısa bir tatil yapılabilir. 1 Mayıs’ta da aynı avantaj kullanılabilir. Çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs tatili öncesi Pazartesi ve Salı günleri izin yaparak toplam 5 günlük tatile çıkılabilir.

Ağustos ve Ekim aylarında bol tatil var

Ağustos ayı da tatil açısından avantajlı bir ay olacak. Bu yıl Ramazan Bayramı arifesi 7 Ağustos Çarşamba gününe denk geliyor. Resmi tatil olmasa bile, 2,5 gün izin alarak 9 gün tatil yapabilirsiniz. Yine Ağustos ayında 30 Ağustos Zafer Bayramı da Cuma gününe denk geliyor. Cumartesi ve Pazar’ı, hatta Pazartesi’yi de birleştirerek yine 4 günlük kısa bir tatil yapabilirsiniz.

Ekim’de hem Kurban Bayramı hem de Cumhuriyet Bayramı var. Kurban Bayramı tatilinin büyük ihtimalle 9 gün olması mümkün. Çünkü arife 14 Ekim Pazartesi günü ve bayram tatili 18 Ekim Cuma günü sona eriyor. Bu durumda 9 günlük bir tatil programı yapılabilir. Yine aynı ay içinde Salı gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da Pazartesi izin alarak, 4 günlük bir izin yapılabilir.

2013 Resmi tatil günleri

23 Nisan Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 gün izin alıp, 4 gün tatil

1 Mayıs Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü 2 gün izin alıp, 5 gün tatil 

7 Ağustos Çarşamba Ramazan Bayramı Arifesi 2,5 gün izin alıp, 9 gün tatil

30 Ağustos Cuma Zafer Bayramı 1 gün izin al, 4 gün tatil 

14 Ekim Pazartesi Kurban Bayramı Arifesi Yarım gün izin alıp, 9 gün tatil

29 Ekim Salı Cumhuriyet Bayramı 1 gün izin alıp, 4 gün tatil 


Bir önceki yazımız olan "Elektrik Faturaları İçin Dava açın" başlıklı makalemizde Elektrik Fatura itirazı, Elektrik Faturaları ve Gümrük Bakanı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ