Adınıza borç var mı? Tıklayın- Öğrenin!

Adınıza borç var mı? Tıklayın- Öğrenin!

aveaVergi borçları artık cepten bir mesajla öğrenilebilecek. Avea ile Gelir İdaresi Başkanlığı arasında yapılan anlaşma çerçevesinde kısa mesaj bilgilendirme servisi “1189” ile artık 378 farklı başlıktaki vergi borçları ile ilgili bilgiler kısa mesajla öğrenebilecek.

Vergi borcunu artık cepten sorgula 

Avea aboneleri artık, Gelir İdaresi Başkanlığı sistemlerindeki Yıllık Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Askerlik Para Cezası, Gümrük Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Harçları gibi 378 farklı başlıktaki vergi borçlarına ilişkin bilgilerin kısa mesaj göndererek cep telefonlarına gelmesini sağlayacak.

Adınıza vergi borcu olup olmadığını öğrenmek için BORC yazıp T.C. kimlik numaralarını, nüfus cüzdanı seri/sıra numaralarını ve anne kızlık soyadlarının ilk iki harflerini 1189’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Avea Kamu Satış Direktörü Mehmet Işık, cepten vergi borçlarının öğrenilmesine dair çalışmayla müşterilerine pratik çözüm sunduklarını belirtti.

 

Sektörde ilk olarak uygulamaya geçen yeni kısa mesaj bilgilendirme servisi “1189” ile vergi borcu takibinde büyük kolaylık sağladıklarını belirten Işık, “1189 mesaj bilgilendirme servisi ile Avealıların, Gelir İdaresi Başkanlığı sistemlerindeki Yıllık Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Askerlik Para Cezası, Gümrük Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Harçları gibi 378 farklı başlık altındaki vergi borçlarını anında cep telefonlarından ulaşabilecekler. Avea’nın yenilikçi servislerle, müşterilerine hizmet vermenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

 

Vergi borçlarını öğrenebilmek için gönderilen SMS’lerin ücreti abonelerin tarifelerine yansıtılacak. SMS ücreti ise Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından karşılanacak.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ