Adli tıptan “Özal zehirlendi” iddiasına yanıt

Adli tıptan “Özal zehirlendi” iddiasına yanıt

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal‘ın mezarının açılması sonucu  Bugün gazetesinin haberine göre, otopsi sonucunda vücutta yüksek miktarda etkili bir zehir olan “striknin kreatin” maddesi belirlendiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Adli Tıpbaşkanı iddialara yanıt verdi. Adli Tıp Kurumu Başkanı Prof. Haluk İnce, 2 Ekimde mezarı açılarak otopsi yapılan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vücudunda zehir bulunduğuna dair iddialar üzerine açıklama yaptı. İnce: “Biten herhangi bir rapor yok. Eylül’den itibaren Özal’la ilgili hazırlıklarımızı yaptık. 2 Ekim’de cenazeyi Adli Tıp’a getirdik. 2 Ekim’den beri çalışmalarımız devam ediyor. Bayramda da çalışmalarımız devam etti. 2 Ekim’de bu sonuçların 2 aydan önce açıklanmayacağını aktarmıştım. Biten rapor yok. Ancak bir takım sonuçlar çıktı. Bu sonuçları birkaç defa çalışarak teyit haline getiriyoruz. Şu anda gönderdiğimiz rapor yok.  

Belirlenen sürede de raporumuzu Başsavcılığa göndereceğiz. Bir takım bulgularımız var. Bu bulguları mutlaka rapor haline getirmemiz lazım. Birinci İhtisas Kurulu’nda yapılacak olan ölüm sebebinin tespiti sorusuna cevap vermek.

Ben Adli Tıp’ta yürütülecek çalışmaların Aralık ayında Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderileceğine dair umudum var. Elimizde bulgular var ama bu bulguların sonuçlarıdır diyebileceğimiz bir şey yok.

O Maddeyi Biz Bulmadık 

Bu haber nasıl oluştu bilmiyoruz. Gazetede yer alan maddeyi biz bulmadık. Taahhüt ettiğimiz sürede raporu hazırlayıp göndereceğiz. Çalışmanın başından itibaren disiplinli bir çalışma yürütüyoruz.

Bu süreçler sizin olduğu kadar bizim de kafamızı karıştırıyor. Bu tip haberlere itibar edilmemesinin bizim için önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Her işin en iyi uygulamaları var. Herkesin buna riayet etmesi gerekiyor. Sabahtan beri telefonlarım susmuyor. Bu haberin kaynağı biz değiliz. Herkesin yaptığı işe özen göstermesi gerekiyor. Önümüzdeki hafta sonuna doğru İhtisas Kurulu’na sonuçları verebiliriz diye düşünüyorum. Bu önemli bir dosya olduğu için arkadaşlarımız gereken hızı gösterecektir. Raporu biz hazırlamayacağız. Açıklamak isterse Savcılık açıklayacak. Biz sadece onların istediği şekilde bilgi desteği sağlıyoruz.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ