Aile hekimi için nasıl ‘randevu’ alınır?

Aile hekimi için nasıl ‘randevu’ alınır?

Aile hekimine muayene olabilmek için ‘randevu’ dönemi başladı. Yeni uygulamayla artık sağlık ocaklarında görev yapan Aile hekimine randevu alarak gidilecek. Vatandaşlar telefonla ya da internetten Aile Hekimi için randevu alabilecek. Uygulama 1 Temmuzdan itibaren yürürlüğe girecek.

Sağlık Bakanlığı, Hastane Randevu Merkezi Uygulaması’nın, 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren bütün aile hekimleri için de geçerli olacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, 2012 yılından itibaren ülke çapında 804 hastane ve 29 bine yakın hekimle uygulanmaya başlanan Hastane Randevu Merkezi Uygulaması’nın kapsamının genişletildiğini bildirildi. Vatandaşların, 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren aile hekimlerinden telefonla ‘Alo 182 Çağrı Merkezi‘, internet ortamında ‘www. hastanerandevu.gov.tr’ adresi ve mobil cihazlarla ise ‘Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması’ ile randevu alacakları bildirildi.Aile Hekimi için nasıl randevu alınır

Yazılı açıklamada: “1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren tüm aile hekimlerinde uygulanmaya başlayacak Hastane Randevu Merkezi Uygulaması ile özellikle sabah saatlerinde yaşanan yığılmaların önüne geçilmesi ve muayenelerin gün içine dengeli dağıtılması hedeflenmektedir. Böylelikle vatandaşlarımız aile sağlığı merkezlerinde sıra bekleyerek zaman harcamayacak, daha sakin ve huzurlu ortamlarda sağlık hizmeti alabileceklerdir. Bununla birlikte aile hekimleri de poliklinik ve poliklinik dışı hizmetlerini etkili planlayarak sunacaklardır. Uygulama, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırırken, verim ve kalitesini de önemli oranda artıracaktır.”

Hastane Randevu Uygulaması

Sağlık Bakanlığı, ülke genelindeki tüm aile hekimlerine Hastane Randevu Merkezi Uygulaması üzerinden hastaları için uzman hekim randevusu alma hizmeti de sundu. Bu uygulamayla aile hekimleri hastaları için, kendi kullandıkları sistemden istedikleri hastane ve istedikleri branş hekiminden randevu alıyor. Aile hekiminin hastasını, randevu alarak uzman hekime yönlendirmesi, vatandaşın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırıyor. Ayrıca aile hekimine de hastasının tetkik ve tedavilerini takip edebilme imkanı sağlıyor.

Hastane Randevu Merkezi uygulaması üzerinden elde edilen istatistiki verilerle, sağlık kuruluşlarının ve Bakanlığın kaynaklarının daha etkin kullanılması hedefleniyor.

Vatandaşlar TC Kimlik numaraları ile sisteme girerek randevu alabilecekler.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. caneryıldırım dedi ki:

    nasıl yorum yaparım !!!
    aile hekimliği randevu sisteminde yeni butonuna basıyorum
    antepbaklava sipaiş hattı çıkıyor

  2. yusuf dedi ki:

    nasıl randevu alınabilir söyleyin

BİR YORUM YAZ