Alo 182 Hastane randevusu nasıl alınır?

Alo 182 Hastane randevusu nasıl alınır?

alo-182Alo 182 Hastane randevusu almak ücretli mi? Turkcell Vodafone Avea Sabit Hat Arama Ücreti ne kadar?

Hastanelerde vatandaşların memnuniyetini sağlamak, iş gücü ve teknolojinin verimli kullanılması, kuyrukların azaltılması için randevulu sistem uygulanmaktadır. Randevu almadan hastanelerde muayene olmak mümkün değildir. Bu nedenle hastaneye gitmeden önce mutlaka internetten veya telefonla randevu almak gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı hastane randevu sistemi kurarak bu işlemi telefonla ve internetten yapılmasını sağladı. Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden randevu almayı daha kola ve daha hızlı hale getirmek için kuruldu. Online randevu almak ücretsiz olduğu halde interneti ve bilgisayarı olmayanların tercih ettiği telefonla randevu ücretli bir hizmettir. 182 numaradan telefonla randevu almak ücretli bir işlem. Peki 182 arama ücreti ne kadar? Türk Telekom 182 arama ücreti ne kadar?

ALO 182 Turkcell, Vodafone, Avea dakika ücreti ne kadar?

Sağlık Bakanlığı Merkezi Hastane Randevu Sistemi telefon numarası 182′nin ücretlendirmesini şöyle açıkladı.
Türk Telekom sabit hattan ALO 182 Hastane Randevu hattını arandığında telefon görüşmesi ücretini ödenmektedir. Vatandaş 182’yi aradığında 1 lirayı geçmeyen bir ücret faturalarına tahakkuk etmektedir. Sağlık Bakanlığının bu hat üzerinden gelir elde etmemektedir. Eğer cep telefonundan randevu alacaksanız her telefon operatörünün kendi ücret tarifesi vardır.

Turkcell ALO 182 Arama Ücreti

Faturasız hatlarda dakikası 80 kuruş
Faturalı hatlarda dakikası 40 kuruş

Vodafone ALO 182 Arama Ücreti

Faturasız hatlarda dakikası 73 kuruş
Faturalı hatlarda dakikası 78,3 kuruş

Avea ALO 182 Arama Ücreti

Faturasız hatlarda dakikası 53 kuruş
Faturalı hatlarda dakikası 10,5 kuruş

Alo 182 hastane için randevu nasıl alınır?

Alo 182 Hastane Randevu alma

Telefonla hemen hastane randevusu almak istiyorsanız Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile hastanelerden randevu nasıl alınır?

Hastane Randevu Merkezi (MHRS) vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için web üzerinden kendilerine hastane ve hekim seçerek randevu alabilecekleri bir uygulamadır. 182 Hastane Randevu Merkezini arayarak canlı operatörlerden de bu sistemden randevu alınmaktadır.

ALO 182 ile ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Merkezi MHRS aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ