Apple İOS 6 Ne Zaman Çıkacak ? İşte Özellikleri

Apple İOS 6 Ne Zaman Çıkacak ? İşte Özellikleri

Apple İOS 6 Ne Zaman Çıkacak ? İşte Özellikleri

Apple İOS 6 Ne Zaman Çıkacak ? İşte Özellikleri

iPhone ve iPad ‘in bu mükemmel işletim sisteminin en yeni sürümü iOS 6 ‘da bizleri ne gibi özellikler bekliyor isterseniz biraz bundan bahsedelim.

Yeni Haritalar Özelliği

Bildiğiniz üzere Apple ‘ın kendi Harita uygulaması olmadığı için Google ‘ın “Google Maps” harita uygulamasını kullanıyordu. Fakat birçok kişi bunu şaşkınlıkla karşılıyor ve neden Apple ‘ın kendi harita uygulaması yok diye düşünüyordu. Artık iOS 6 ile birlikte Google Maps ‘in pabucu dama atılıyor ve Apple kendi harita uygulamasını 3 boyutlu ve daha kullanışlı bir şekilde yeniden oluşturuyor. Yani iOS 6 ile birlikte 3 boyutlu harita uygulaması ile karşılaşabiliriz.

Facebook Entegrasyonu

Hatırlarsanız iOS 5 ile birlikte Twitter entegrasyonu gelmişti fakat Apple ile Facebook arasındaki bazı sorunlar yüzünden Facebook entegrasyonu maalesef gerçekleşmemişti. İki firma arasındaki sorunlar giderildi ve artık iOS 6 ‘nın Facebook ile tam uyumlu olması bekleniyor. Bu demek oluyor ki albüm fotoğraflarımız ve takvimlerimizi facebook ile senkronize hale getirebileceğiz. Hatta iMessages uygulaması Facebook Chat ‘e entegre edilebilir.

Geliştirilmiş iMessages

Hatırlarsanız sizlere daha önceki yazımızda Messages Uygulamasını tanıtmıştık fakat uygulama beta sürümü olduğu için şu an hala çalışmıyor. Messages uygulamasının neden doğru düzgün çalışmadığını henüz kimse anlamış değil fakat iOS 6 ile birlikte Messages ‘ın düzeltileceği beklentiler arasında.

Senkronizasyon

iPad Haberleri, iPhone Haberleri,Apple İOS 6 Ne Zaman Çıkacak ? İşte Özellikkleri,ios 6 ne zaman çıkacak,iOS 5, iOS 6, iOS 6 ne zaman, iOS 6 özellikleri, iOS 6 tarihi, iphone dont disturb, iphone haritalar, wwdc 2012 konferansı, yeni ios

iOS  ‘da beklenen bir diğer özellik ise iPhone ve iPad ‘in diğer servislerle uyumluluğu. Örneğin; Takvim özelliğinin ve Safari ‘nin Google ile tam uyumlu bir şekilde çalışması. Çünkü iOS kullanıcılarının en şikayetçi olduğu konu diğer platformlar arasındaki kısıtlamalar.

Daha Gelişmiş Siri

Siri şu an belki ihtiyaçları karşılıyor olabilir fakat daha da geliştirilmesi gerekiyor. Zaten Tim Cook Siri ‘nin geliştirileceğini ve Apple ‘ın bu konuda birçok planı olduğunu bir röportajında vurgulamıştı.

Don’t Disturb Özelliği

iOS 6 ‘nın en güzel özelliği “Don’t Disturb” olabilir. Bazen çok fazla sayıdaki bildirimler kullanıcıların canını sıkabiliyor. Bu yüzden Notification Center ‘a Don’t Disturb seçeneği eklenip tüm bildirimleri engelleme kullanıcıların çok hoşuna gidecek gibi.

Kaynak : Gizmodo


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ