Başbakan Erdoğan’dan Öğretmenlere Müjde!

Başbakan Erdoğan’dan Öğretmenlere Müjde!

Başbakan ERdoğan'ın konuşmasıDün Bülent Arınç tarafından yapılan açıklamadan sonra öğretmenlerin gözü kulağı Başbakan Erdoğan’ın yaptığı konuşmaya odaklandı…

Başbakan Erdoğan’ın, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç‘ın, “Başbakan Erdoğan öğretmenlerle ilgili müjdeli haberler verecek” açıklaması tüm öğretmenleri ve öğretmen adaylarını ekran başına kilitledi. Başbakan Erdoğan’ın AK Parti Grubu’na yönelik konuşması başladı.

Erdoğan’ın Konuşmasından Satır Başları Şöyle:

Başbakan öncelikle dün Suriye sınırında yaşanan patlamayla ilgili konuştu. Burada infilak ettirildi. Üç bakanımız olayla birlikte hemen Hatay’a gönderildi. Burada incelemeler sürüyor. Bu patlamayı siyasi bir çıkar konusu olarak görüp, bununla ilgili yapılan konuşmalar, insanlıkla bağdaşmaz. Suriye’de bu kadar yoğun çatışmalar yaşanırken, Türkiye’nin bunlardan etkilenmemesi mümkün değil. Olayın aydınlığa kavuşmasını sabırla bekleyeceğiz. Gümrük çalışanlarımıza ve Hatay’lı kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Avrupa Birliği ülkemizin gündeminde yer alıyor. Ancak Avrupa Birliği konusunda geçtiğimiz hafta tatsız bir olay yaşadık. Ankara’da üzerine yerleştirdiği bombaları patlatan terörist büyükelçiliğe saldırdı. Burada bir şehidimiz oldu, bir gazeteci kızımız yaralandı. Bu olayın failleri ve arkasındaki örgüt kısa süre içinde ortaya çıktı. Bu terörist Avrupa’da kalmış, Türkiye’ye gelerek bu eylemi yapmış. Avrupa Birliği Türkiye’ye yönelik bu kalleşçe saldırılara daha ne kadar göz yumacak?

Almanya’daki 408 terör suçlusuyla ilgili talebimiz reddedildi AB, artık terörle ilgili tavrını sorgulamalıdır. 54 yıldır sudan nedenlerle kapıda bekletilmeye, ve teröre destek verilmesine tahammülüz kalmamıştır.

Değerli arkadaşlarım CHP Genel Başkanı ısrarla, inatla Türkiye’yi dünyaya gazetecilerin haksızlığa uğradığı bir ülke olarak tanıtmaya devam ediyor. CHP Genel Başkanı Türkiye’de gazeteciler tutuklu diyerek kendi ülkesini karalayabiliyor. CHP Genel Başkanı yurtdışında hükümeti eleştireyim derken, Türkiye Cumhuriyeti’ni karalıyor.

Engelli Ve Şehit Yakınlarına Ücretsiz Ulaşım 

Başbakan Erdoğan şehit yakınlarına ve engellilere ücretsiz ulaşım sözü verdi. Engelli kardeşlerimize, şehit yakınlarına, gazilere, yoksullara çok yönlü yardımları ve sosyal destekleri hayata geçirdik. Başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere toplu taşıma araçlarından belli kesimlere ücretsiz yararlanma hizmeti veriliyordu. Bundan böyle engellilerin, gazilerin, ve şehit çocukları, anne ve babaları toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanacaktır. Tüm raylı ve deniz taşıtları da bu sistemlere dahil olup ücretsiz olacak.

Engelli İstihdamı Artacak 

Ak Parti olarak engelli kardeşlerimizin istihdamını her zaman önemsedik. Kamudaki engelli personel sayısını beş kat artırdık. Engelli kardeşlerimizin yanında AK Parti hükümeti var. 2013 yılında 8 bin 115 engelli kardeşimizi daha kamuda istihdam edeceğiz. Müjdelerimiz bununla da bitmedi.

Engelliler Öğretmen Olacak

Engelli öğretmenlerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 2012 engelli sınavına giren adayların arasından engel durumu uygun olanları öğretmen olarak atayacağız. Engelliler de öğretmen olur, hem de çok iyi öğretmen olur.

Engellilerle ilgili onların eğitimiyle ilgili adımlarımız da var. Eğitimin aylık masrafı 105 lira da tamamen devletimiz tarafından karşılanıyor. Bu adımın da yine hayırlı olmasını diliyoruz.

İl İçi Özür Grubu Atamaları Yapılacak”

Eğitim öğretim yılının ikinci dönemi dün başladı. Bu yıl Şubat ayında eş durumu başta olmak üzere, mazeret atamalarını yapılmayacağını duyurmuştuk. 7 bin civarı öğretmenimiz kadroya yerleştirildi. Bu ay sonuna kadar da il içi özür grubu atamaları yapılacaktır. Bunun da müjdesini buradan vermek istiyorum.


Bir önceki yazımız olan Fillo Kargo İş Başvurusu- 2015 başlıklı makalemizde aras kargo iş başvuru, Fillo Kargo açık pozisyonlar ve fillo kargo eleman ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ