Bedava Navigasyon Hizmeti

Bedava Navigasyon Hizmeti

Bedava Navigasyon HizmetiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yeni bir uygulama hayata geçiriyor. Özellikle İstanbul’da yaşayan sürücülerin trafik çilesine son vermek üzere planlanan uygulama alternatif yol seçeneği sunuyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca hayata geçirilen “ulusal ulaştırma portalı”, sürücülere gidecekleri yerle ilgili farklı güzergah seçeneği sunuyor.

Ulaştırma Bakanlığının ulusal ulaştırma portalına buradan ulaşabilirsiniz.

Bakanlığın Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar, 2012 yılı Aralık ayında Türksat tarafından teknik alt yapısı hazırlanarak hizmete sunulan site hakkında bilgi verdi. ‘‘www.ulasim.gov.tr” portalına ulaşımla ilgili sıkıntıları giderecek uygulamaların entegre edildiğini söyledi.

Yanar açıklamasında 4 dilde yol tarifi yapan portalda seyahat sırasında güzergah üzerinde bulunan benzin istasyonları, restoranlar, eczaneler, dinlenme tesisleri, tarihi yerleri, polis ve jandarma gibi güvenlik birimlerinin de yerlerinin de gösterildiğini belirtti.

Yanar, ”Bugün piyasada kullanılan birçok yazılım, bazı firmalara bağımlı çalışmak zorunda. Bizim pordalda kullandığımız yazılım, kendi mühendislerimiz tarafından hazırlanan harita altlığında çalışıyor. O anlamda bakıldığında çok büyük bir entegrasyon projesi” diye konuştu.

Akıllı telefona ücretsiz yüklenerek kullanılıyor.

Portalda hava durumu bilgileri de sunuluyor. Portalda, vatandaşlar, toplu taşıma alternatiflerini de görerek, gidecekleri güzergahtaki araçları maliyetine göre seçme şansına da sahip oluyor. Akıllı telefonlara da ücretsiz yüklenebilen portalda, yazılı yol tarifi yapılıyor.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ