Bedelli askerlik son kez çıkacak!

Bedelli askerlik son kez çıkacak!

Numan Kurtulmuş’tan bedelli askerli ile ilgili ‘son kez‘ açıklaması bedelli bekleyenlerin yüzünü güldürdü. Uzun süredir bedelli askerlik ile ilgili birçok haberin gündeme gelmesi toplumda beklentileri arttırmıştı. Bedelli bekleyenler için hükümetten yeni bir açıklama daha geldi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerlik beklentisine ile ilgili Posta Gazetesi’ne açıklama yaptı. Hükümet kanadından daha önce “ülkenin bu karışık gündemi nedeniyle bedelli askerlik gündemde değil” açıklamasının ardından Kurtulmuş, ‘son bir kez’ bedelli askerlik sinyali verdi. Bedelli beklentisi içinde olan binlerce kişi Kurtulmuş’un bu açıklamasıyla rahat bir nefes aldı. Bedelli yaşı indiriliyor!

Kurtulmuş, “Bunun kararını verecek olan Bakanlar Kurulu’dur. İyi ordu demek çok fazla piyadeye sahip ordu demek değildir. Bir seferlik ve son kerelik olmak üzere birikmiş olanların bedelliden istifade etmesi gerektiğini düşünüyorum” derken, “Böylece biriken beklentiler de karşılanmış olur” ifadelerini kullandı.


Bir önceki yazımız olan Emeklilerin zamlı Temmuz maaşları başlıklı makalemizde Bağ-Kur emeklisi kaç lira zam alacak, Bağ-Kur emeklisinin zamlı Temmuz maaşı ve emeklilerin maaşına ne kadar zam yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ