Bedelli askerlik ücreti kaç lira olacak?

Bedelli askerlik ücreti kaç lira olacak?

Bekir BozdağBedelli askerlik ücretinin çok yüksek olması nedeniyle beklediği talebi alamayan hükümet ücreti düşürmek için çalışmalara başladı. Bedelli askerlik ücreti ile ilgili düzenleme haberleri, askerliğini yapmayanları sevindirdi. Ancak düşünülen indirim şimdilik sadece yurt dışında yaşayanları kapsıyor.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yurtdışında yaşayan Türkler için bedelli askerlik ücretinin indirilmesiyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Mevcut uygulamada yurt dışında yaşayan kişiler 10 bin Euro ödeyerek Bedelli askerlik yapabiliyor.

Bozdağ, Türkiye’nin Anvers Başkonsolosluğu konutunda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının bedelli askerlikle ilgili talepleri üzerine çalışmalar yapıldığını açıkladı. Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuyla ilgili talimatı üzerine, ilgili bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüttüklerini dile getirdi.

Bozdağ, “Çalışmalar sonunda bir karar verilecektir, inşallah olumlu bir yönde karar alınacaktır” şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, “Bu taleplere olumlu baktığımız için değerlendirmeye aldık. Sürdürülen çalışma sonucunda olumlu bir netice çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Bakanlar Kurulu’nda, yurtdışında yaşayan vatandaşlarla, aileler, çocuklar, yaşlılar ve engellilerin sorunlarının çözümü için büyükelçiliklere bağlı hizmet veren aile müşavirlikleri ile aile ataşelikleri kurulması kararı alındığını anlatan Bozdağ, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bu konuda hazırlıkları sürdürüyor. TBMM tatile girmeden önce ilgili kanunu çıkaracağız. Yurt dışındaki vatandaşlarımıza aile müşavirlikleri ile daha iyi bir iletişim kuracağız” dedi.


Bir önceki yazımız olan Emeklilikte 5 milyonu aşkın kişinin beklediği yanıt başlıklı makalemizde erken emeklilik, erken emeklilik şartları ve faruk çelik hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ