BİMER’ e Banka kesintilerini de şikayet edin!

BİMER’ e Banka kesintilerini de şikayet edin!

http://www.iskur.us/genel/bimer-basbakanlik-iletisim-merkezi.htmlBaşbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) vatandaşların internet üzerinden şikayet, istek görüş ve önerilerini iletecekleri bir mecradır. Vatandaşlar her konuda talep ve şikayetlerini BİMER’e ileterek kısa sürece yetkililere ulaşmasını sağlıyor.  

BİMER’ e online, ya da 150 telefon hattından şikayet ve talepler iletilebiliyor. BİMER hizmetleri ve BİMER hakkında detaylı bilgi edinmek için ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

BİMER bankalar ile ilgili şikayetleri de değerlendiriyor. Bankaların kart aidatı ve hesap kesim ücretleriyle ilgili kesintileri BİMER’e şikayet edebilirsiniz.  BİMER’e internet üzerinden yapılan başvurularla bankaların kesintilerini geri alabilirsiniz.

Amasya’da Bilgi Güvenliği ve Tüketici Hakları Araştırmacılığı üzerine çalışan bilgisayar eğitmeni Hasan Yıldırım, ”Bankalar, müşterilerinden kart aidatı ve hesap kesim ücretleri almaya devam ediyor. Tüketiciler bu kesintileri evrak doldurmadan güvenli bir şekilde kolayca geri alabilir. İnternet üzerinden yapılan başvuru sonrası kesintiler tüketicinin hesabına iade ediliyor” dedi.

BİMER üzerinden şikayet

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde şikayet oluşturulabiliyor. Yıldırım, şunları kaydetti:

” BİMER ilgili başvuruyu en kısa sürede ilgili Tüketici Hakem Heyetine gönderiyor. BİMER üzerinde yaptığınız başvuruda bilgilerinizin hepsi sisteme kayıt edilerek, başvuru işleme konulur. Sonrasında ise Tüketici Hakem Heyeti, ilgili bankaya gerekli yazıyı ulaştırır ve banka, hesabınıza kesinti yapılan tutarı iade eder. Amasya’da bazı tüketiciler kart aidatı ve hesap kesim ücretlerini bu şekilde geri aldı.”


Bir önceki yazımız olan Şubat Önemli Günleri başlıklı makalemizde Şubat, Şubat ayı Önemli Günleri ve Şubattaki Önemli Günler hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. elvan kendiz dedi ki:

    bankalar nerde gariban var ondan kesinti yapıyorlar yalnızca türkiyede var milletini çarpan bankalar benim de paramı kestiler birde devletin bankası ziraat bankası 875 tl nin altında para yatınca kesiyorlarmış bir türlü mantığım almadı ama peşini başbakan duyana kadar bırakmayacağım

BİR YORUM YAZ