Çocuğu askere giden aileye maaş bağlanacak!

Çocuğu askere giden aileye maaş bağlanacak!

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasıBaşbakan’dan çocukları askere giden yoksul aileleri sevindirecek bir açılama geldi. Askere oğlunu gönderen yoksul aileye 250 TL maaş bağlanması kararlaştırıldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değindi. Konuşmada asker ailelerini, şehit ve gazi yakınlarını ilgilendiren konular da yer aldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan konuşmasında şehit yakınları ve gaziler için yeni düzenlemeler yaptıklarından söz etti. Bu arada oğlunu askere gönderen muhtaç ailelere de askerlik süresi boyunca 250 TL maaş bağlamak için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.

“Şehit yakınları ve gaziler için yeni düzenlemeler var” 

Başbakan Tayyip Erdoğan konuşmasında “Şehitlerimizin anısına asla gölge düşürmeyeceğiz. Onların aileleri bize emanettir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi kurduk. Onlardan gelen talepleri dikkate alarak, birtakım düzenlemeleri kanunlaştırdık. Bugünden itibaren şehit yakınları ve gazilerimiz için yeni bir düzenleme başlatıyoruz. Şehit yakınlarına kamu kurum ve kuruluşlarında bir isdihdam hakkı verilmişti. Yeni düzenlemeyle verilen istihdam hakkını 2’ye çıkardık. Vazife malulu yakınlarına ise 1 istihdam hakkı vereceğiz. Terör saldırılarında yakını hayatını kaybedenler veya malul olanlara 1 istihdam hakkı geliyor. Ayrıca bu vatandaşlarımız sosyal güvenceleri olsun veya olmasın maaş da bağlanacak. Vazife malullüğü kapsamında eğitim yardımı da alacaklar. Tüm şehit yakını ve gazilerimize su ve elektrik yardımı yapacağız. Şehit yakını ve gazilerimizin taleplerini dikkate alarak çözümler üzerinde çalışmalarımız devam edecek.”


Bir önceki yazımız olan "Elektrik Faturaları İçin Dava açın" başlıklı makalemizde Elektrik Fatura itirazı, Elektrik Faturaları ve Gümrük Bakanı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ