Devlete Borcunu Tek Tıkla Öğren

Devlete Borcunu Tek Tıkla Öğren

Devlete borcu olduğunu düşünenler bundan böyle tek tıkla bunu öğrenebilecekler. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ”Borç Bilgilendirme Servisi’‘ vatandaşların borç dökümüne tek tıkla ulaşmalarını sağlıyor. ”Borç Bilgilendirme Servisi” hizmetiyle, vergi dairelerine yansıyan vergi, trafik ve idari para cezası, Yurt-Kur harcı, yargı harcı gibi tüm borçları öğrenmek mümkün.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesinden konu ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada bu hizmetin daha önce sürekli mükellefiyete sahip olan mükellefler için İnternet Vergi Dairesi üzerinden borç sorgulamak için verildiği belirtiliyor. Bundan böyle bu hizmeti, süreksiz mükellefiyet ve mükellef olmayan gerçek kişilere de açılmasına başlandı.

Artık vatandaş, Borç Bilgilendirme Servisi Hizmeti ile devlete olan borçlarını buradan öğrenebilecek. T.C. kimlik no, adı soyadı, seri no, Veriliş tarihi, evli bayanları için baba, diğerleri için eş TC No bilgilerini kullanarak vergi dairelerine intikal etmiş olan bütün borçlarını (trafik cezası, idari para cezası, Yurt-Kur harcı, yargı harcı gibi) ”www.gib.gov.tr’‘ adresinden öğrenebilecek.

Ödeme Emrine Karşı Yapılacak İşlemler

Gelir İdaresi, ödeme emrine karşı yapılacak işlemler broşürünü de güncelledi. Mükelleflere kolaylık sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan ödeme emrine karşı yapılacak işlemler broşüründe, ödeme emri, ödeme emrine karşı açılabilecek davalar, mal bildirimi ve verginin ödenebileceği anlaşmaları bankalar hakkında bilgi verildi.


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ