Diş Teli Nasıl Takılır ? Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Diş Teli Nasıl Takılır ? Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Diş Teli Nasıl Takılır ? Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Diş Teli Nasıl Takılır ? Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Dişleriniz düzgün değilse, iç yanak ısırma, çiğneme sorununuz varsa, dişerinizin arkasında yeni dişler çıkıyorsa, çenenizden garip sesler geliyorsa, dilerinizin arasında aşırı boşluklar varsa diş teli uygulamasına ihtiyacınız var demektir.

Şimdi gelelim Diş Teli Nasıl Takılır sorusunun cevabına

Diş hekiminiz gerekli incelemeyi yapmak için ilk önce sizden Panoramik diş filmi isteyecektir. Bunun için özel görüntüleme merkezleri vardır. Panoramik film neticesinde ağzı yapınız, diş yapınız, çene yapınız tamamen sorunu ortaya çıkaracak ve size uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.

Tel takılmasına karar verildikten sonra yapılacak uygulama aslında çok uzun değil. Öncelikle dişin yüzeyine çürümeyi önleyici bir jel sürülür. Bu uzun süre dişinizde kalacak olan diş tellerinin dişlerinizi çürütmemesi için bir önlemdir. Hemen arkasından dişinize uygulanacak küçük metal parçalar özel yapıştırıcısı ile diş yüzeyine yapıştırılır. Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürer. Bu süre zarfında herhangi bir acı yada ağrı hissetmezsiniz.

Yapıştırma işlemi bittikten sonra ince bir tel dişlerinize yapıştırılan küçük metal parçaların içine sabitlenir ve fazlalığı kesilir. İşte bu kadar…

Korkulacak yada acı verecek bir uygulama kesinlikle değildir. Ancak yaklaşık 6-7 saat sonra ağzınızda kişinin ağrı eşiğine göre değişen ağrılar başlayacaktır. Bu hafif şiddetli ağrılar olabileceği gibi dayanılmaz ağrılar da olabilir. Unutmayın bu sizin ağrı eşiğinizle alakalıdır.

Diş Teli Nasıl Takılır ? ,Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır ?,diş teli nerede takılır,diş teli takma,diş teli sorunları,diş teli,diş sorunları,diş teli kimlere takılır,diş teli neden takılır,diş teli antalya,diş teli takma video

KAYNAK: http://www.forumdas.net/saglik-bilgisi/dis-teli-nasil-takilir-191365/

Diş Teli Nasıl Takılır ? Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır ?


Bir önceki yazımız olan Vodafone Aboneleri Şikayet ve Hat Sorunları Çözme başlıklı makalemizde Faturalı Hat, Vodafon Şikayet Hattı ve Vodafon Şikayetleri hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ